Skip content

Upward Spiral

Upward Spiral
  • wykonawca: Branford Marsalis Quartet & Kurt Elling
  • tytuł: Upward Spiral
  • premiera: 10-06-2016
  • nośnik nr kat: 88985306882 (CD)

OKeh Records ma zaszczyt zaprosić do wysłuchania Upward Spiral – najnowszej płyty Branford Marsalis Quartet z gościnnym udziałem gwiazdy światowej wokalistyki jazzowej Kurtem Ellingiem.
Branford Marsalis – saxofonista i kompozytor to jedna z największych gwiazd współczesnej sceny jazzowej. Trzykrotny zwycięzca GRAMMY wielokrotnie udowodnił swój ponadprzeciętny kunszt. Marsalis stworzył kwartet wspólnie z pianistą Joey Calderazzo, basistą Ericiem Revisem, i perkusistą Justinem Faulknerem. Dołączył do nich Kurt Elling – amerykański wokalista jazzowy pochodzenia holenderskiego, związany przez wiele lat z wytwórnią fonograficzną Blue Note. Jego wokal charakteryzuje się ciepłym tembrem, intymnym charakterem i wysokiej klasy techniką śpiewania. Był dziewięciokrotnie nominowany do nagrody Grammy a w 2009 roku za płytę Dedicated To You otrzymał nagrodę dla najlepszego jazzowego albumu wokalnego.
Album powstał pod koniec 2015 roku, podczas 4 dniowej sesji nagraniowej w Snug Harbour Club w Nowym Orleanie.
Jest pełen doskonale napisanych utworów, wybranych przez artystów, pochodzących z repertuaru takich twórców jak: Nat King Cole, Abbey Lincoln, Antonio Carlos Jobim i Sting.

1. There’s a Boat Dat’s Leavin’ Soon for New York
2. Blue Gardenia
3. From One Island to Another
4. Practical Arrangement
5. Doxy
6. I’m a Fool to Want You
7. West Virginia Rose
8. Só Tinha de Ser Com Vocę
9. Momma Said
10. Cassandra Song
11. Blue Velvet
121. The Return (Upward Spiral).