Skip content

Urszula – “Biała droga” [LP Limited]

Urszula – “Biała droga” [LP Limited]
  • wykonawca: Urszula
  • tytuł: Biała droga
  • premiera: 25-03-2016
  • nośnik nr kat: 88985302131

Urszula, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny muzycznej świętuje dwudziestolecie premiery swojego albumu „Biała droga.” Album, który ukazał się w marcu 1996 roku jest z pewnością jednym z najważniejszych albumów w dorobku artystki, ale również jest to jeden z najważniejszych albumów w historii polskiej fonografii. Single pochodzące z tego albumu:  „Na sen” i „Niebo dla Ciebie” dotarły do pierwszego miejsca Listy Przebojów radiowej Trójki a sam album znalazł się w rękach ponad 300 tysięcy fanów artystki.

25 marca ukaże się  reedycja tej płyty zawierająca zremasterowany przez artystkę z oryginalnych taśm materiał z albumu.

Dwudziestolecie „Białej Drogi” stało się też pretekstem do organizacji trasy koncertowej Urszuli. Pięć dni po premierze reedycji płyty w warszawskiej „Stodole” odbędzie się koncert promocyjny podczas którego artystka wykona utwory pochodzące z tego albumu.

Urszula jest wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. To z jej repertuaru pochodzą przeboje takie jak „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Na sen”, „Rysa na szkle”, „Malinowy król” czy „Konik na biegunach”. Na naszej scenie muzycznej funkcjonuje ona od ponad trzech dekad a jej albumy pokryły się w tym czasie złotem i platyną.

LP 1 Strona A
1. Niebo Dla Ciebie
2. Na Sen
3. Euforia

LP 1 Strona B
1. Ja Płaczę
2. What Is and What Never Should Be
3. Woodstock ’94

LP 2 Strona A
1. Ten Tato
2. Konik na biegunach
3. Mój Blues

LP2 Strona B
1. Biała droga
2. Lewiatan
3. Millenium