Skip content

Van Morrison and Joey DeFrancesco – “You’re Driving Me Crazy” (LP)

Van Morrison and Joey DeFrancesco  – “You’re Driving Me Crazy” (LP)
  • wykonawca: Van Morrison and Joey DeFrancesco
  • tytuł: You're Driving Me Crazy
  • premiera: 27-04-2018
  • nośnik nr kat: 19075820041 (2LP)

Legacy Recordings / Sony Music Entertainment z dumą prezentują trzydziesty dziewiąty studyjny album Van Morrisona, który powstał przy współpracy z Wirtuozem organów Hammonda i Mistrzem trąbki Joeyem DeFrancesco .
Następca wydanego w 2017 roku topowego albumu jazzowego „Versatile” dostępny będzie na płycie CD, podwójnym albumie winylowym i w serwisach cyfrowych od piątku 27 kwietnia 2018 roku.

Van Morrison – słynny irlandzki piosenkarz odkrywa na albumie “You’re Driving Me Crazy” standardy jazzowe i bluesowe oraz klasyczne przeboje: (“Miss Otis Regrets,” “The Things I Used to Do,” “Every Day I Have the Blues”), prezentuje tu również nowe interpretacje swoich piosenek (“Have I Told You Lately,” “The Way Young Lovers Do,” “Magic Time”).

„You’re Driving Me Crazy” to zaskakujący efekt współpracy Van Morrisona z DeFrancesco i jego zespołem: Dan Wilson (gitara), Michael Ode (perkusja) and Troy Roberts (saksofon tenorowy). DeFrancesco to artysta, który w wieku 16 lat podpisał swoją pierwszą umowę z wytwórnią Columbia Records. Grał z Milesem Davisem, Johnem McLaughlinem oraz z Groverem Washingtonem. To on pod koniec lat osiemdziesiątych przywrócił do świata jazzu klasyczne brzmienie organów Hammonda.

 

LP1
A
1 Miss Otis Regrets
2 Hold It Right There
3 All Saints Day
4 The Way Young Lovers Do
B
1 The Things I Used to Do
2 Travelin’ Light
3 Close Enough for Jazz
LP2
A
1 Goldfish Bowl
2 Evening Shadows
3 Magic Time
4 You’re Driving Me Crazy
B
1 Everyday I Have the Blues
2 Have I Told You Lately?
3 Sticks and Stones
4 Celtic Swing