Skip content

Various – “Jarzynki i przyjaciele”

Various – “Jarzynki i przyjaciele”
  • wykonawca: Various
  • tytuł: Jarzynki i przyjaciele
  • premiera: 13-05-2016
  • nośnik nr kat: 88985309352

„Jarzynki i przyjaciele” to płyta dla dzieci, jakiej jeszcze nie było. Maluchy znajdą na niej dwanaście szybko wpadających w ucho piosenek w wykonaniu znanych i lubianych artystów, m.in.: Cezarego Pazury, Piotra Fronczewskiego, Katarzyny Pakosińskiej, Stanisławy Celińskiej, Artura Andrusa, Joanny Kołaczkowskiej czy Radosława Liszewskiego. Inteligentne i zabawne teksty opowiadają o przygodach sympatycznych warzyw i owoców z różnych stron świata. Dzięki naszej płycie dzieciaki poznają kilkoro sympatycznych przyjaciół, m.in. ananasa Andre, który ma zawsze dobry humor czy cebulkę Celestynę, która uwielbia chodzić po górach i jeździć na… owcach.
Słuchając utworów z „jarzynkowej” płyty, maluch ma możliwość poznania krajów pochodzenia konkretnych warzyw i owoców. Wzbogaca także swoją wiedzę o brzmienie różnych instrumentów i gatunki muzyczne. Melodie piosenek, które znalazły się na krążku, inspirowane są bowiem muzyką pochodzącą z krajów, z którymi kojarzone są dane rośliny. W piosence o Consueli, papryczce chili, rozbrzmiewają meksykańskie nuty. Z kolei kokos Coco zaprasza dzieciaki do świata muzyki reggae.
Płyta „Jarzynki i przyjaciele” to nauka przez zabawę, czyli podana w formie najlepiej przyswajalnej przez dzieciaki! Jak twierdzą psychologowie i pedagodzy, edukacja z elementami zabawy ma duży wpływ na rozwój naszych pociech. Kształtuje wyobraźnię, zainteresowania, pobudza myślenie. Dziecko chłonie wiedzę i staje się twórcze. A co najważniejsze, taka forma nauki sprawia mu przyjemność. Zwłaszcza jeśli – tak jak w przypadku płyty „Jarzynki i przyjaciele” – towarzyszy jej muzyka.
Pomysłodawcami tego wyjątkowego projektu są Anna Komin oraz Maciej Muraszko, kompozytor i muzyk odpowiedzialny m.in. za ogromny sukces albumu Stanisławy Celińskiej „Atramentowa”. Autorami muzyki i tekstów w głównej mierze są Maciej Muraszko i Anna Komin. Współtwórcą piosenki o Szparagu Serge’u jest również Artur Andrus, tekst do utworu o Pomidorze Pedro współtworzył Jacek Bereżański, a Kamil Krotofil przyłączył się do napisania słów do „Cebuli Celestyny”.
Na płycie odnajdziemy również głosy dobrze znane nam z projektów nie tylko dla dzieci: Piotra Fronczewskiego, Joanny Kołaczkowskiej, Cezarego Pazury, Kasi Pakosińskiej, Artura Andrusa, Stanisławy Celińskiej, Radka Liszewskiego czy Kuby Frydrycha.
Tracklista:
1. Pomarańcza Paola – Zosia Kraszewska
2. Grzyb Gwidon – Piotr Fronczewski
3. Cebula Celestyna – Joanna Kołaczkowska
4. Ogórek Olo – Cezary Pazura
5. Ananas Andre – Maciej Muraszko
6. Ziemniak Zbyś – Radek Liszewski
7. Pomidor Pedro – Kuba Frydrych
8. Kokos Coco – Anna Komin
9. Papryczka Chili Consuela – Katarzyna Pakosińska
10. Szparag Serge – Artur Andrus
11. Bazylia Bianka – Anna Komin
12. Kapusta Kalina – Stanisława Celińska