Skip content

Willie Nelson & Merle Haggard- “Django and Jimmie”

Willie Nelson & Merle Haggard- “Django and Jimmie”
  • wykonawca: Willie Nelson & Merle Haggard
  • tytuł: Django and Jimmie
  • premiera: 02-06-2015
  • nośnik nr kat: 88875093782 (CD)

Sony Music / Legacy Recordings prezentuje nowy albumu legendarnego Willie Nelsona nagrany wspólnie z Merle Haggardem uważanym za drugiego obok Williego ojca założyciela amerykańskiej sceny country.

“Nasz nowy album zatytułowany jest ‘Django and Jimmie’” – powiedział Willie Nelson. „ Django Reinhardt oraz  Jimmie Rodgers to artyści, którzy wywarli duży wpływ na nasze kariery.”

„Django & Jimmie” to szósty album studyjny Nelsona nagrany dla Legacy Recordings. Legendarny artysta połączył siły z długoletnim przyjacielem i współpracownikiem Merle Haggardem czego wynikiem jest ten niesamowity album, na którym znalazły się nowe piosenki oraz klasyki, które Willie śpiewał gdy był nastolatkiem. Tytułowy utwór powstał w hołdzie dla dwóch wspaniałych artystów – gitarzysty jazzowego Django Reinhardta oraz amerykańskiego piosenkarza country Jimmie Rodgersa tworzącego na początku XX wieku.

Willie Nelson i  Merle Haggard to artyści uważani za największe gwiazdy muzyki country, które od dziesięcioleci wpływają na nowe pokolenia fanów i inspirują innych artystów.

1 Django and Jimmie
2 It’s All Going to Pot
3 Unfair Weather Friend
4 Missing Ol’ Johnny Cash
5 Live This Long
6 Alice In Hulaland
7 Don’t Think Twice, It’s Alright
8 Family Bible
9 It’s Only Money
10 Swinging Doors
11 Where Dreams Come to Die
12 Somewhere Between
13 Driving the Herd
14 The Only Man Wilder Than Me