Skip content

Willie Nelson – “Ride Me Back Home Again” (LP)

Willie Nelson – “Ride Me Back Home Again” (LP)
  • wykonawca: Willie Nelson
  • tytuł: Ride Me Back Home Again
  • premiera: 21-06-2019
  • nośnik nr kat: 19075935631 (LP)

Legacy Recordings / Sony Music Entertainment z dumą prezentuje nowy studyjny album Williego Nelsona “Ride Me Back Home”. Ten trzynasty nagrany dla Legacy Recordings album dostępny będzie od 21 czerwca na płycie kompaktowej, albumie winylowym oraz w serwisach cyfrowych.

Tytułowy utwór z nadchodzącego albumu „Ride Me Back Home” wyraża miłość do koni oraz duchowości tych fascynujących zwierząt. Konie, do których odnosi się ta piosenka to stado ponad 60 zwierząt uratowanych przez Williego przed rzeźnią, które znalazły dom na ranczu artysty.

“Ride Me Back Home” to podsumowanie muzycznej trylogii “o śmiertelności”, która zaczęła się w 2017 od albumu “God Problem Child” poprzez album “Last Man Standing” z 2018 roku” – zauważa amerykański pisarz i dziennikarz muzyczny Mikal Gilmore. „Ride Me Back Home” przynosi jednak inny element śmierci: empatię.”

“Ride Me Back Home” to refleksyjna, optymistyczna podróż przez życie, miłość i nieuniknione rytmy czasu, widziana z niepowtarzalnej perspektywy Williego, Album ukazuje artystę, który w pełni doceniają każdą chwilę, dzieląc się swoim doświadczeniem.

“Ride Me Back Home” to trzynasty album Williego opublikowany w ciągu nieco ponad dekady. Na płycie znalazły się trzy nowe utwory napisane przez duet Nelson – Cannon: „Come On Time”, „Seven Year Itch” i „One More Song to Write„

Oprócz trzech nowych kompozycji na albumie i utworu tytułowego (który Throckmorton napisał wspólnie ze swoją córką Debby oraz Joe Manualem i Lucindą Hinton), Willie składa muzyczny hołd wielu różnym artystom nurtu pop i country, wśród których znaleźli się : Billy Joel (“Just the Way You Are”), Mac Davis (“It’s Hard to Be Humble”) oraz Guy Clark, nieżyjący już amerykański piosenkarz folkowy.

Poprzedni album Williego Nelsona “My Way” będacy muzycznym hołdem dla franka Sinatry zdobył nagrode Grammy powiekszajac kolekcję statuetek artysty do trzynastu sztuk.

Podczas sześćdziesięcioletniej kariery nagrał Willie ponad 200 albumów zdobywając stałą pozycję w świecie muzyki. Dzięki niemu połączenie muzyki pop i country znalazło się na początku lat 60-tych w radiu, od połowy lat 70-tych stał się on gwiazdą światowego formatu. Jego pierwszy album „Red Headed Stranger” nagrany w Columbia Records w 1975 roku wywindował Nelsona na szczyty popularności nie tylko w Ameryce, ale również na całym świecie.

Zdobywca nagród Grammy, Willie Nelson otrzymał wiele innych wyróżnień, w tym American Music Awards oraz Country Music Awards. Jest on współorganizatorem akcji pomocy dla gospodarstw rolnych, cyklu rocznych imprez charytatywnych, które rozpoczęły się od koncertu w 1985 roku.

LP
A
1 Ride Me Back Home
2 Come On Time
3 My Favorite Picture of You
4 Seven Year Itch
5 Immigrant Eyes
6 Stay Away from Lonely Places
B
1 Just the Way You Are
2 One More Song to Write
3 Nobody’s Listening
4 It’s Hard to Be Humble
5 Maybe I Should’ve Been Listening