Skip content

Willie Nelson – “Summertime: Willie Nelson Sings Gershwin”

Willie Nelson – “Summertime: Willie Nelson Sings Gershwin”
  • wykonawca: Willie Nelson
  • tytuł: Summertime: Willie Nelson Sings Gershwin
  • premiera: 26-02-2016
  • nośnik nr kat: 88875167052 (CD)

Legenda muzyki country Willie Nelson powraca z nowym albumem, na którym znalazły największe hity autorstwa Iry i George’a Gershwinów.
Wśród jedenastu klasyków braci Gershwin nagranych przez Nelsona, które wyprodukowali   Buddy Cannon oraz  Matt Rollings znalazły się dwa duety: “Let’s Call The Whole Thing Off”  z  Cyndi Lauper (piosenka ta wykonywana była pierwotnie przez Freda Astaire i Ginger Rogers  w 1937 roku) oraz  “Embraceable You” z Sheryl Crow.
„Ira i George Gershwin byli fantastycznymi autorami „ powiedział Willie Nelson „Ich piosenki są z nami od wielu, wielu lat. Kiedy byłem mały słuchałem tych wszystkich wspaniałych piosenek, które pozostaną na zawsze,  bowiem wielka muzyka tak po prostu nie odejdzie.”
Przy powstaniu albumu  „Summertime: Willie Nelson Sings Gershwin” współpracowali z Nelsonem m.in.:  Matt Rollings (fortepian, organy), Jay Bellerose (perkusja), David Piltch (bas), Dean Parks (gitara elektryczna i akustyczna), Paul Franklin (gitara), Kevin Smith (bas), Bobbie Nelson (organy, fortepian) oraz  Mickey Raphael (harmonijka).