Skip content

Wojciech Majewski Quintet – “Zamyślenie (remastered)”

Wojciech Majewski Quintet – “Zamyślenie (remastered)”
  • wykonawca: Wojciech Majewski Quintet
  • tytuł: Zamyślenie (remastered)
  • premiera: 25-05-2018
  • nośnik nr kat: 88985361432 (CD)

Album Wojciecha Majewskiego „Zamyslenie” światło dzienne ujrzał 15 lat temu. Była to druga autorska płyta jednego z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych. Repertuar płyty „Zamyślenie” składa się głównie z kompozycji własnych Majewskiego a także z utworów Krzysztofa Komedy, Czesława Niemena i Marka Grechuty. W nagraniach udział wzięli: Tomasz Szukalski (saksofon tenorowy), Robert Majewski (trąbka), Palle Danielsson (kontrabas), Michał Miśkiewicz (perkusja), Wojciech Majewski (fortepian) a także Grzegorz Turnau, który zaśpiewał utwór „Boże, pełen w niebie chwały…”.
Płyta przyniosła autorowi dwie nominacje do nagrody Fryderyk 2003, w kategoriach: “album jazzowy roku” oraz “muzyk jazzowy roku.” Album otrzymał również przyznawaną bestsellerom wydawniczym nagrodę As Empiku 2003 w kategorii Polski Jazz.
Piętnaście lat po premierze oddajemy w Państwa ręce poszerzony o dwa utwory, całkowicie zremasterowany album w nowej szacie graficznej.

„Ależ to ponadczasowa muzyka, żyje i wibruje zupełnie poza kontekstem czasowym, mogła powstać pół wieku temu lub za pół wieku” – pisze w książeczce dołączonej do płyty Daniel Wyszogrodzki. „Powstała w naszych czasach i dobrze, że nie przestaje wzbogacać naszego życia tu i teraz. A zwłaszcza teraz – w rozszerzonej jubileuszowej edycji, na jaką warto było czekać tyle lat.”

 

 

1.Zamyślenie (W.Majewski)/ Niekochana (K.Komeda)
2.Pożegnanie-cz.I-II-III(W.Majewski)
3.Po coś dał nam tę głębokość wejrzeń (M.Grechuta)
4.Radość (W.Majewski)
5.Bema pamięci żałobny rapsod (cz.Niemen)
6.Tjoonk Blues (W.Majewski)
7.Pamięci Strawińskiego (W.Majewski)
8.Nie pomogły spacery (M.Grechuta)/ Rozmowa (W.Majewski)
9.Boże, pełen w niebie chwały…(W.Majewski, sł.B.Leśmian)
Bonus tracks:
10. Po coś dał nam tę głębokość wejrzeń (M.Grechuta) (version 2013)
11. Pamięci Strawińskiego (W.Majewski) (version 2013)