Skip content

ALICE MERTON znana z hitu ‘No Roots’ powraca z nowym utworem – posłuchaj i zobacz ‘Why So Serious’

ALICE MERTON znana z hitu ‘No Roots’ powraca z nowym utworem – posłuchaj i zobacz ‘Why So Serious’

Wydany prawie 2 lata temu singiel „No Roots” przewrócił do góry nogami życie Alice Merton. Niemiecko-kanadyjski-brytyjska wokalistka na przełomie kilku miesięcy umieściła utwór w TOP10 list przebojów w 10 krajach, zagrała wyprzedane koncerty po obu stronach Atlantyku a dzisiaj może pochwalić się 6 Platynowymi Płytami, 250 milionami odtworzeni w serwisach streamingowych i 100 milionami wyświetleń klipu do tej piosenki. Właśnie ukazał się jej najnowszy utwór ‘Why So Serious’ (zobacz klip na YouTube) i pytana o genezę powstania tego utworu, Alice opowiada: ‘Po sukcesie No Roots wszyscy pytali mnie czy następne moje utwory odniosą taki sam sukces. To było na tyle męczące, że powiedziałam sobie – do licha z nimi, jestem szczęśliwa, to są najlepsze chwile mojego życia. Jak można być takim poważnym?’. Pozytywne przesłanie piosenki potęguje wpadająca w ucho melodia, którą Alice napisała ze swoim stałym współpracownikiem i producentem Nicolasem Rebscherem. Ostatnio Alice Merton mogliśmy zobaczyć w Polsce u boku Toma Odella, gdzie w programie Dzien Dobry TVN po raz pierwszy (na świecie!) na żywo zaśpiewali wspólną piosenkę ‘Half As Good As You’ (zobacz występ TUTAJ).

Debiutancka płyta Alice Merton ‘MINT’ z hitem ‘No Roots’ i ostatnimi singlami – ‘Lash Out’ i ‘Why So Serious’ zaplanowana jest na styczeń 2019.

Już w najbliższy czwartek 13 września 2018 roku Alice Merton wystąpi w klubie Proxima. Ostatnie bilety na to wydarzenie są jeszcze w sprzedaży.