Skip content

AWOLNATION w hołdzie kobietom – kontrowersyjny klip “Woman Woman” już teraz do obejrzenia!

AWOLNATION w hołdzie kobietom – kontrowersyjny klip “Woman Woman” już teraz do obejrzenia!

Pamiętacie słynny ‘rozebrany’ klip Beloved „Sweet Harmony” ? Prawie ćwierć wieku później uwielbiana w Polsce amerykańska formacja Awolnation nagrała video, które pod wieloma względami śmiało można porównywać z tamtym dziełem. „Woman Woman” to najnowszy singiel z ostatniej płyty zespołu, zapowiadający jego wspólną z Fall Out Boy trasę po Ameryce Północnej. Kontrowersyjny klip do utworu (kliknij TUTAJ  aby obejrzeć) wyreżyserował Marc Klasfeld, twórca videoklipów Foo Fighters, Jay-Z i Red Hot Chili Peppers.

„Marc idealnie zrozumiał przesłanie piosenki. Pomógł stworzyć obraz współgrający z dźwiękiem, pokazujący kobiety zachowujące się naturalnie w nienaturalnej sytuacji: grające w zespole całkiem nago” – mówi lider i mózg Awolnation, Aaron Bruno. Klasfeld dodaje „To hymn złożony kobietom. Nie używaliśmy żadnego make-up’u, nie skorzystaliśmy z pomocy stylistów, bo żadna z pań na klipie nie miała na sobie ubrania.”

„Woman Woman” pochodzi z drugiej płyty Awolnation, wydanej w ub.r. ‘Run’. Zespół najbardziej znany jest z przeboju „Sail” , który jest oficjalnie najdłużej notowanym utworem na amerykańskiej liście Billboardu a w Polsce popularność zdobył rok temu dzięki użyciu go w reklamie portalu internetowego.