Skip content

Back for Good – przełomowy album Modern Talking po raz pierwszy na winylu (premiera:20.07.2018)

Back for Good – przełomowy album Modern Talking po raz pierwszy na winylu (premiera:20.07.2018)

PO RAZ PIERWSZY NA PŁYCIE WINYLOWEJ!

 

Modern Talking

Back for Good

 

 

Premiera: 20 lipca 2018

 

“Back for Good” to siódmy album niemieckiej grupy Modern Talking, wydany włącznie na płycie kompaktowej 30 marca 1998 roku, po 11-letniej nieobecności duetu na rynku muzycznym.

Zespół przypomniał w ten sposób o swoim istnieniu nie tylko fanom ich brzmień z lat 80-tych, ale  zdobył sobie również wielu zupełnie nowych. Album ten  zawiera największe przeboje duetu z lat 80-tych w nowych wersjach i aranżacjach odświeżonych i dostosowanych do panujących w latach 90-tych trendów muzycznych.

 

Trzem nagraniom: „Angie’s Heart”, „Lady Lai” oraz „Give Me Peace On Earth” nadano zupełnie nowe brzmienie. Ponadto na płycie znalazły się  4 premierowe piosenki i No. 1 Hit Medley – czyli kompilacja największych przebojów duetu w pigułce.

 

Album „Back For Good” w 1998 roku ustanowił rekord dla najszybciej sprzedającego się albumu w całej muzycznej historii Niemiec. Po 10 dniach od dnia wydania płyty sprzedanych zostało łącznie około 700 tys. egzemplarzy, co dało mu pierwsze miejsce na niemieckiej liście przebojów, a 4 dni później miał on już status pięciokrotnej złotej płyty (podwójnej platynowej) za 1.250 000 sprzedanych egzemplarzy.

Nie inaczej płyta sprzedawała się w pozostałych państwach Europy i świata, gdzie pokryła się kolorem platynowym w Polsce (ponad 300.000 sprzedanych albumów), Austrii, Argentynie, Belgii, Chile, Finlandii, we Francji, w Hiszpanii, Malezji, Norwegii i na Łotwie, oraz podwójną platyną w Czechach, na Węgrzech, we Włoszech, w Szwecji i Szwajcarii.

 

Dwadzieścia lat po premierze tego krążka Sony Music Polska we współpracy z Thomas Anders Fan Club Polska przyszykowało wielką niespodziankę dla fanów zespołu. Pierwszy raz w historii grupy album ten zostanie wydany w wersji winylowej! Do podstawowej wersji albumu dodano bonusowy utwór You’re My Heart, You’re My Soul (Modern Talking Mix’98 feat. Eric Singleton)

 

Przypomnijmy, że wydania winylowe płyt Modern Talking  zakończyły się na szóstym albumie, a od siódmego do dwunastego ukazywały się już na całym świecie tylko w formie płyty kompaktowej.

 

LP 1

Strona A

 1. You’re My Heart, You’re My Soul ’98 (New Version)
 2. Brother Louie ’98 (New Version)
 3. I Will Follow You (New Hit ’98)
 4. Cheri Cheri Lady (New Version)
 5. You Can Win If You Want (New Version)

 

Strona B

 1. Don’t Play with My Heart (New Hit ’98)
 2. Atlantis Is Calling (New Version)
 3. Geronimo’s Cadillac (New Version)
 4. Give Me Peace On Earth (New Version)
 5. We Take The Chance (New Hit ’98)

 

 

LP 2

Strona A

 1. Jet Airliner (New Version)
 2. Lady Lai (New Version)
 3. Anything Is Possible (New Hit ’98)
 4. In 100 Years (New Version)
 5.         Angie’s Heart (New Version)

 

Strona B

 1. You’re My Heart, You’re My Soul (Mix ’84)
 2. You Can Win If You Want (No 1 Mix ’84)
 3. No 1 Hit Medley

You’re My Heart, You’re My Soul

You Can Win If You Want

Cheri Cheri Lady

Brother Louie

Atlantis Is Calling

 1. BONUS TRACK: You’re My Heart, You’re My Soul (Modern Talking Mix’98 feat. Eric Singleton)