Skip content

“Bogowie Metalu” powracają! Koncertowy album Judas Priest – ‘ Battle Cry’ ukaże się 25 marca!

“Bogowie Metalu” powracają! Koncertowy album Judas Priest – ‘ Battle Cry’ ukaże się 25 marca!

JUDAS PRIEST powracając z koncertowym albumem “Battle Cry” ! Premiera 25 marca na CD, DVD i Blu-ray!

Zobacz zwiastun TUTAJ!

 

Trasa koncertowa Judas Priest promująca ich 17. album studyjny – „Redeemer of Souls”, była jedną z najintensywniejszych w całej dotychczasowej karierze zespołu – 130 występów w 33 krajach, z setlistą utworów, w której znalazły się praktycznie wszystkie największe klasyki z ich dyskografii. Teraz fani mogą doświadczyć jeszcze raz emocji towarzyszących im na tych koncertach dzięki najnowszemu wydawnictwu Judas Priest – „Battle Cry”, które ukazuje się 25 marca na CD, DVD oraz Blu-ray’u  nakładem należącej do Sony Music, wytwórni Columbia Records. Zobacz zwiastun TUTAJ!

 

Materiał na “Battle Cry” został zarejestrowany  15 sierpnia 2015r. podczas festiwalu Wacken w Niemczech przed 85-tysięczną publicznością i dostępny będzie na nośnikach CD (15 utworów), a cały koncert (94 minuty) ukaże się na Blu-ray oraz  DVD , które wzbogacono o 3 utwory bonusowe (nagrane podczas koncertu w Ergo Arenie w Gdańsku 10 grudnia 2015r.).

 

Zestawienie utworów, które znalazło się na wydawnictwie zadowoli każdego fana. Szczególnie, że poza nowymi kawałkami („Dragonaut”, „Halls of Valhalla”, „Redeemer of Souls”), wymiataczami w stylu „Metal Gods”, „Electric Eye”, „You’ve Got Another Thing Coming”, znalazły sięt też kultowe klasyki: „Devil’s Child”, „Beyond the Realms of Death”, „Jawbreaker”).

 

Judast Priest powstali na początku lat 70. w Birmingham w Wielkiej Brytanii. W swoim dorobku mają płyty, które wywarły ogromny wpływ na rozwój gatunku i dla wielu fanów metalu stały się kultowymi pozycjami w dyskografii (m.in.: „British Steel” z 1980, „Screaming for Vengeance” z 1982, „Painkiller”  z 1990). Przyczynili się także do popularyzacji metalu wśród tych słuchaczy, którzy na co dzień nie identyfikują się z tym gatunkiem (uczestniczyli m.in. w  słynnym projekcie ‘Live Aid’ z 1985, czy wystąpili w programie American Idol w 2011), w niemniejszym stopniu odpowiadają za wykreowanie mody na “denim and leather look’. Przez fanów nazywani „Bogami Metalu” , co nawiązuje do ich utowru „Metal Gods”. Przez całe dekady, Judas Priest byli jednym z najlepiej prezentujących się na żywo zespołów metalowych, czego doskonałym potwierdzeniem jest „Battle Cry” – Priest dają czadu jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Tracklista ‘Battle Cry’ CD:

 1. (Intro) Battle Cry
 2. Dragonaut
 3. Metal Gods
 4. Devil’s Child
 5. Victim of Changes
 6. Halls of Valhalla
 7. Redeemer of Souls
 8.     Beyond the Realms of Death
 9. Jawbreaker
 10. Breaking the Law
 11. Hell Bent For Leather
 12. The Hellion
 13. Electric Eye
 14. You’ve Got Another Thing Coming
 15. Painkiller

 

Tracklista ‘Battle Cry’ DVD/Blu-ray :

 1. (Intro) Battle Cry
 2. Dragonaut
 3. Metal Gods
 4. Devil’s Child
 5. Victim of Changes
 6. Halls of Valhalla
 7. Turbo Lover
 8. Redeemer of Souls
 9. Beyond the Realms of Death
 10. Jawbreaker
 11. Breaking the Law
 12. Hell Bent for Leather
 13. The Hellion
 14. Electric Eye
 15. You’ve Got Another Thing Coming
 16. Painkiller
 17. Living After Midnight

Zarejestrowano 01.08. 2015r. podczas Wacken Festival, Niemcy.

BONUS TRACKS

 1. Screaming for Vengeance
 2. The Rage
 3. Desert Plains

Zarejestrowano 10.12.2015r. w Ergo Arena, Gdańsk, Polska.

****

Więcej informacji o Judas Priest:

Oficjalna strona | Facebook | Twitter | Instagram | VEVO  | YouTube