Skip content

Both Sides of the Sky – debiut na liście Billboard 200

Both Sides of the Sky – debiut na liście Billboard 200

JIMI HENDRIX

BOTH SIDES OF THE SKY

Jimi Hendrix i jego nowy album Both Sides of the Sky, który swoją premierę miał 9 marca zadebiutował na 8 miejscu prestiżowego notowania listy Billboard 200!

 

W notowaniach Top Current Albums oraz Rock Albums wydawnictwo to znalazło się na 3 pozycji!

 

W Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Belgii i Austrii płyta Both Sides of the Sky znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się albumów!

 

 

Both Sides of the Sky to wydawnictwo będące trzecią częścią trylogii prezentującej najlepsze nagrania pozostawione w archiwach legendarnego muzyka. Poprzedni album Valleys of Neptune (2010) znalazł się na 4 miejscu a People, Hell and Angels (2013) na 2 pozycji listy Billboardu.

 

Nagrywany pomiędzy styczniem 1968 roku  a lutym 1970 roku album jest współprodukowany przez Eddiego Kramera, który współpracował z Hendrixem przy wszystkich jego płytach oraz przez Janie Hendrix i Johna McDermotta. Gościnnie na płycie wystąpili: Stephen Stills, Johnny Winter i Lonnie Youngblood.

 

JIMI HENDRIX

Both Sides of the Sky

 

 

Premiera: 9 marca 2018

 

 

Experience Hendrix / Legacy Recordings / Sony Music z dumą zapowiadają premierę nowego albumu Jimi’ego Hendrixa zatytułowanego “Both Sides of the Sky.” Na płycie znalazło się trzynaście utworów nagranych w latach 1968-1970, z których dziesięć nigdy wcześniej nie było publikowanych!

 

W pracach nad tym wydawnictwem brali udział m.in.: Stephen Stills, Johnny Winter, Lonnie Youngblood, oraz Billy Cox i Buddy Miles z grupy Band Of Gypsys.

 

„Prawdziwym domem Jimiego było studio” – powiedział producent albumu Eddie Kramer. „Tam powstawała muzyka i tworzyła się magia. Uwielbiał nagrywanie, a dla mnie był to zaszczyt i wielka przyjemność być częścią tego wszystkiego, zarówno wtedy, jak i teraz.”

 

„Od 1997 roku, kiedy zaczęliśmy odświeżanie katalogu Hendrixa, naszym celem jest prezentowanie jego fanom nagrań w najlepszej jakości” – powiedział drugi producent płyty John McDermott.  „Chcemy też tworzyć albumy, które będą prezentowały jego niezwykłą muzykę we właściwym kontekście.”

 

“Both Sides of the Sky” to kolejna odsłona trylogii, której poprzednie części to wydany w 2013 roku albumu “People, Hell and Angels” oraz opublikowany w 2010 roku “Valleys of Neptune.”

 

Jimi Hendrix zmarł 18 września 1970 roku. Za życia wydał cztery albumy, ale jego działalność studyjna i koncertowa była tak intensywna, że na pośmiertną dyskografię artysty składa się kilkadziesiąt albumów studyjnych, koncertowych i składanek.

 

Both Sides of the Sky

1)    Mannish Boy*

2)    Lover Man*

3)    Hear My Train A Comin’*

4)    Stepping Stone*

5)    $20 Fine*

6)    Power Of Soul

7)    Jungle*

8)    Things I Used to Do

9)    Georgia Blues

10)  Sweet Angel*

11)  Woodstock*

12)  Send My Love To Linda*

13)  Cherokee Mist*

 

* wcześniej niewydane nagranie