Skip content

BRUCE SPRINGSTEEN – płyta towarzysząca autobiografii z niepublikowanymi nagraniami – już 23 września!

BRUCE SPRINGSTEEN – płyta towarzysząca autobiografii z niepublikowanymi nagraniami – już 23 września!

Pod koniec września ukaże się pierwsza w historii autobiografia Bruce’a Springsteena. Premierze tej towarzyszyć będzie też nowy album Bossa – wybrane przez niego osobiście najważniejsze utwory z całej kariery, w tym aż 5 niepublikowanych nigdy piosenek z samego początku jego kariery.

Wszystkie kompozycje na płycie ‘Chapter & Verse’ odzwierciedlają konkretny etap w życiu artysty. Płyta zaczyna się od dwóch numerów The Castiles, w których nastoletni Springsteen śpiewał i grał na gitarze, a kończy tytułowym numerem z wydanej w 2012 roku płyty ‘Wrecking Ball’. Zestaw piosenek pokazuje historię Bruce’a od samego początku twórczości i współgra z wydarzeniami opisywanymi w książce. W nagraniach grup Steel Mill i The Bruce Springsteen Band pojawiają się muzycy, którzy współtworzyć będą później. Solowe demówki “Henry Boy” i “Growin’ Up” pochodzą z 1972 roku, na chwilę przed tym, jak Bruce rozpoczął nagrywanie debiutanckiej płyty ‘Greetings From Asbury Park, N.J.’.

‘Chapter & Verse’ ukaże się na płycie CD i dwóch płytach winylowych, dostępna będzie także w streamingu i sprzedaży cyfrowej. Wydania fizyczne zawierać będą teksty piosenek i mało znane zdjęcia. Premiera płyty – 23 września. Video-zapowiedź tej płyty przygotowaną przez Thoma Zimny’ego można obejrzeć pod TYM ADRESEM.

 

 

Tracklista ‘Chapter and Verse’:

 

 1. Baby I — The Castiles (nagrany 2 maja 1966 roku w studio Mr. Music, Bricktown, NJ; napisany przez Bruce’a Springsteena i George’a Theissa; niedostępny nigdy wcześniej)
 2. You Can’t Judge a Book by the Cover — The Castiles (nagrany 16 września 1967 w studio The Left Foot, Freehold, NJ; napisany przez Willie Dixona; niedostępny nigdy wcześniej)
 3. He’s Guilty (The Judge Song) — Steel Mill (nagrany 22 lutego 1970 roku w Pacific Recording Studio, San Mateo, CA; niedostępny nigdy wcześniej)
 4. Ballad of Jesse James — The Bruce Springsteen Band (nagrany 14 marca 1972 roku w Challenger Eastern Surfboards, Highland, NJ; niedostępny nigdy wcześniej)
 5. Henry Boy (nagrany w czerwcu 1972 roku w  Mediasound Studios, New York, NY;, niedostępny nigdy wcześniej)
 6. Growin’ Up (nagrany 3 maja 1972 roku w Columbia Records Recordings Studios w Nowym Jorku, wcześniej dostępny na płycie ‘Tracks’)
 7. 4th of July, Asbury Park (Sandy) (1973, ‘The Wild, The Innocent & the E Street Shuffle’)
 8. Born to Run (1975, ‘Born to Run’)
 9. Badlands (1977, ‘Darkness on the Edge of Town’)
 10. The River (1980, ‘The River’)
 11. My Father’s House (1982, ‘Nebraska’)
 12. Born in the U.S.A. (1984, ‘Born in the U.S.A.’)
 13. Brilliant Disguise (1987, ‘Tunnel of Love’)
 14. Living Proof (1992, ‘Lucky Town’)
 15. The Ghost of Tom Joad (1995, ‘The Ghost of Tom Joad’)
 16. The Rising (2002, ‘The Rising’)
 17. Long Time Comin’ (2005, ‘Devils & Dust’)
 18. Wrecking Ball (2012, ‘Wrecking Ball’)

 

 

Bruce Springsteen:

Website: http://brucespringsteen.net/

Facebook: https://www.facebook.com/brucespringsteen

Twitter: https://twitter.com/springsteen

Instagram: https://instagram.com/springsteen