Skip content

CONCHITA WURST “Conchita” – płyta nie tylko dla fanow Eurowizji już w maju!

CONCHITA WURST “Conchita” – płyta nie tylko dla fanow Eurowizji już w maju!

Zwycięstwo w konkursie Eurowizji w 2014r.  przyniosło jej światowy rozgłos, na który od dawna zasługiwała. Teraz Conchita Wurst, jedyna na świecie wokalistka w której piersi “biją dwa serca”, ogłosiła wszystkie szczegóły debiutanckiej płyty „Conchita” , która ukaże się na kilka dni przed tegorocznym finałem Eurowizji – 19 maja.

Wcześniej znana jako Tom Neuwirth, całe życie zmagała się z dyskryminacją, co podsunęło jej pomysł stworzenia Conchity: kobiety z brodą – symbolu tego co inne, pobudzającego do refleksji i dyskusji o normalności. Jej debiutancki album, zatytułowany po prostu „Conchita” zawiera 12 piosenek, które zachęcają do wiary w siebie, bycia sobą i nie oglądania się na innych, wśród nich przeboje singlowe – “Heroes”, “You Are Unstoppable” i numer, od którego rozpoczęła się jej światowa kariera – “Rise Like A Phoenix”. Od strony muzycznej album zawiera fuzję wszystkich ulubionych gatunków artystki – od muzyki pop po orkiestrowe aranżacje przywodzące na myśl austriackiego walca. Album „Conchita” dostępny będzie w wersji CD standard, w specjalnym eleganckim opakowaniu (wersja deluxe) oraz wersji cyfrowej z jednym dodatkowym utworem.

Kilka dni po premierze płyty – 23 Maja b.r. – Conchita Wurst wystąpi podczas tegorocznego finału konkursu Eurowizji. Gala transmitowana będzie przez TVP1. Możliwe, że wkrótce zobaczymy ją również w Polsce – szczegóły wkrótce.

 

tracklista:

1. You Are Unstoppable

2. Up for Air

3. Put That Fire Out

4. Colours of Your Love

5. Out of Body Experience

6. Where Have All the Good Men Gone

7. Somebody to Love

8. Firestorm

9. Pure

10. Heroes

11. Rise Like a Phoenix

12. Other Side of Me