Skip content

CRX, zespół założony przez Nicka Valensi, gitarzystę grupy The Strokes, debiutuje singlem “Ways To Fakee It”. Płyta “New Skin” już 28 października

CRX, zespół założony przez Nicka Valensi, gitarzystę grupy The Strokes, debiutuje singlem “Ways To Fakee It”. Płyta “New Skin” już 28 października

“WAYS TO FAKE IT” debiutancki singiel CRX, grupy założonej przez gitarzystę The Strokes – Nicka Valensi!

Płyta “New Skin” ukaże sie 21 października!

 

 

 

CRX

Pictured L-R: Ralph Alexander, Darian Zahedi, Nick Valensi, Jon Safley, Richie James Follin
Photo Credit: Magdalena Wosinska

 

CRX, zespół założony przez Nicka Valensi, gitarzystę grupy The Strokes, debiutuje singlem „Ways To Fakee It”.

Posłuchaj utworu “Ways To Fake It”TUTAJ.

Utwór stanowi jednocześnie zapowiedź ich pierwszej płyty – „New Skin”, której premiera zaplanowana jest na 28 października nakładem Columbia Records.

Zamów przedpremierowo „New Skin” pod tym linkiem.

The Strokes relatywnie rzadko grywali na żywo, stąd Nick Valensi zaczął poszukiwać innego sposobu na realizację własnej potrzeby występów live.

„Pragnąłem występować przed publicznością, wrócić do robienia rzeczy w prostszy sposób. Doszło to do momentu, w którym zatęskniłem za występami na scenie w klubach.” – tak wyjaśnia Nick powód powołania CRX.

Ubiegłego lata zaczął nagrywać demo utworów na laptopie. W trakcie dalszych prac, do współpracy zaprosił kilku zaufanych przyjaciół. Tak ukształtował się skład zespołu CRX, w którym poza Valensi (wokal i gitara), znaleźli się również: Richie James Follin (klawisze), Ralph Alexander (perkusja), Jon Safley (gitara basowa) oraz Darian Zahedi (gitara). Wspólnie skomponowali połowę z 10 utworów, które ostatecznie znalazło się na albumie “New Skin”.

 

Valensi poprosił Josha Homme (Queens of the Stone Age) o opinie na temat nagranych demówek i polecenie producenta. Szybko okazało się jednak, że najlepszą kandydaturą jest sam Homme i ostatecznie nagranie płyty odbyło się w jego studio – Pink Duck Studios w Burbank, a zmiksował ją Andrew Scheps (Johnny Cash, Green Day, Red Hot Chili Peppers, Adele).

 

Płytą „New Skin”, CRX odkrywa nowe, urozmaicone brzmienia, czego przykładem jest właśnie singiel “Ways To Fake It”. Jest on odzwierciedleniem pasji Valensiego do popu lat 70. i tzw. nowej fali lat 80.

 

 

 

Tracklista “New Skin

  1. Ways To Fake It
  2. Broken Bones
  3. Give It Up
  4. Anything
  5. Walls
  6. Slow Down
  7. On Edge
  8. Unnatural
  9. One Track Mind
  10. Monkey Machine

 

###

 

Więcej informacji o CRX:

Oficjalna strona: http://www.crxmusic.com

Twitter: https://twitter.com/crxmusic

Facebook: https://www.facebook.com/CRXmusic/

Instagram: https://www.instagram.com/crxmusic/

Snapchat: https://snapchat.com/add/crxmusic

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC6xZZUuXbyeQQppJ9XDGyMg