Skip content

Daria Zawiałow ogłasza swoją pierwszą trasę koncertową “A Kysz Tour”!

Daria Zawiałow ogłasza swoją pierwszą trasę koncertową “A Kysz Tour”!

DARIA ZAWIAŁOW OGŁASZA SWOJĄ PIERWSZĄ TRASĘ KONCERTOWĄ „A KYSZ TOUR”!

Daria Zawiałow rusza w trasę! Zapraszamy na pierwszą klubową trasę Darii promującą jej album „A Kysz!” (POSŁUCHAJ/KUP ALBUM). Podczas ostatnich koncertów Daria udowodniła, że jej występy to przede wszystkim rockowa energia, duża charyzma i świetny kontakt z publicznością. Koncerty na takich festiwalach jak Orange Warsaw, Open’er czy CoJestGrane24 rozbudziły apetyt fanów, który czas najwyższy zaspokoić podczas trasy koncertowej.

Daria Zawiałow to skromna, młoda artystka z duszą buntowniczki. Sama pisze teksty i w dużym stopniu angażuje się również w komponowanie swoich utworów. Jest pod tym względem konsekwentna i niezależna. Wśród swoich inspiracji wymienia takich artystów jak Jack White, Radiohead, Warpaint, Foals, The XX , Arctic Monkeys, Florence and The Machine czy The Last Shadow Puppets. Mimo wielkiego podziwu dla zagranicznych wykonawców Daria śpiewa głównie w języku polskim. Fascynuje się twórczością Czesława Niemena.

W marcu 2017 roku ukazał się debiutancki album Darii pt. „A Kysz!”. Utrzymany jest w stylistykach indie popu i rocka, które od zawsze są jej bliskie. Nad materiałem pracowała z najlepszym przyjacielem Michałem KuShem. Dopełniają się idealnie – Michał zajmuje się aranżacją utworów, a Daria układa do nich melodie wokalu i pisze teksty. Ważną rolę w procesie powstawania albumu odegrał też Piotrek Rubik, na co dzień m.in. gitarzysta formacji Lemon, nie tylko wykonawca partii gitarowych, lecz także współkompozytor i kompozytor dwóch utworów.

Spore wrażenie robią śmiałe, ambitne, pełne poetyckich wersów teksty Darii. W połączeniu z porywającymi interpretacjami wokalnymi są intrygującą zapowiedzią nowego kobiecego głosu w polskiej muzyce alternatywnej. Sama Daria twierdzi, że śpiewa dla siebie, męża i bliskich. A jeśli to, co tworzy dotrze również do innych ludzi, jeśli ta twórczość sprawi tym ludziom radość, „to będzie piękna historia” – mówi Daria.

Album „A Kysz!” (POSŁUCHAJ/KUP ALBUM) promują single „Malinowy Chruśniak” (ZOBACZ TELEDYSK), „Kundel Bury” (ZOBACZ TELEDYSK), „Miłostki” (ZOBACZ TELEDYSK) i „Lwy” (POSŁUCHAJ).

A Kysz! Tour to 13 klubowych koncertów:

5.10 – Koszalin, Teatr Muza

6.10 – Gdańsk, Stary Maneż

7.10 – Toruń, Od Nowa

12.10 – Poznań, Blue Note

19.10 – Łódź, Wytwórnia

19.11 – Zielona Góra, Kawon

30.11 – Lublin, Klub 30

7.12 – Wrocław, Stary Klasztor

8.12 – Bielsko-Biała, Klub Miasto

9.12 – Katowice, Królestwo

10.12 – Kraków, Forty Kleparz

14.12 – Warszawa, Palladium

15.12 – Białystok, Zmiana Klimatu

Obserwuj DARIĘ ZAWIAŁOW w Internecie:

Facebook | Instagram | YouTube

Znajdziesz nas na:

Facebook | Instagram | Twitter | YouTube | WWW