Skip content

DAVID BOWIE – najnowszy klip “Lazarus” // Polskie media zmieniają swoje loga w ramach świętowania urodzin artysty!

DAVID BOWIE – najnowszy klip “Lazarus” // Polskie media zmieniają swoje loga w ramach świętowania urodzin artysty!

Jutro, 8 stycznia 2016 r. wszyscy fani Davida Bowie będą mieli dużo powodów do świętowania – tego dnia nie tylko ukazuje się jego najnowszy album ★ (wym. Blackstar), ale legendarny muzyk kończy 69 lat, wchodząc w 7. dekadę życia i działalności artystycznej. W Polsce dla uczczenia tego wydarzenia, radiowa Trójka, Onet Muzyka i serwis z teledyskami Vevo specjalnie zmienią logotypy na swoich facebookowych profilach – słowa Trójka, Onet Muzyka i Vevo napisane zostaną specjalną ‘gwiezdną’ czcionką, jaką na okładce nowej płyty napisano słowo BOWIE.

 

bowie= BOWIE

 

Autorem pomysłu, aby fragmentów słynnej pięcioramiennej gwiazdy użyć jako liter jest autor kilku ostatnich okładek płyt Davida Bowie – Jonathan Barnbrook. Koncepcja nieodłącznie wiąże się z muzyką zawartą na ★ – wg. tych, którzy słyszeli już nowy materiał, czeka nas najbardziej eksperymentalne, a przez to bardziej podatne na interpretację niż zwykle, dzieło Bowiego. Oszczędna, elegancka grafika płyty zostawia duże pole dla wyobraźni i współgra z ideą ★. Jest to również pierwsza płyta, na okładce której nie pojawiło się, nawet przysłonięte, zdjęcie Davida.

 

Zmiana nastąpi 8 stycznia na kilka godzin na portalach społecznościowych każdego z wymienionych mediów i nie ma w swojej historii precedensu. Akcja promocyjna zauważona i doceniona została przez sam management Davida Bowie.

 

Album ★ trafi do sprzedaży tego samego dnia w formie cyfrowej, na płycie CD i limitowanym, specjalnym wydaniu na winylu. Album promują single Lazarus (kliknij TUTAJ aby obejrzeć najnowszy, udostępniony właśnie teledysk) i tytułowy, prawie dziesięciominutowy utwór ★.