Skip content

DAVID BOWIE – premiera klipu do utworu ‘No Plan’ i cyfrowej EP-ki z ostatnimi studyjnymi nagraniami artysty!

DAVID BOWIE – premiera klipu do utworu ‘No Plan’ i cyfrowej EP-ki z ostatnimi studyjnymi nagraniami artysty!

DAVID BOWIE
NO PLAN
VIDEO W REŻYSERII TOMA HINGSTONA: http://smarturl.it/noplanvideo
4-UTWOROWA EP-KA JUŻ W SPRZEDAŻY: http://smarturl.it/noplanep

Minutę po północy 8 stycznia, kiedy David Bowie obchodziłby swoje 70-te urodziny, światło dzienne po cichu i bez żadnej zapowiedzi ujrzał klip do utworu „No Plan” (zobacz TUTAJ) .

Obrazek do “No Plan” wyreżyserował Tom Hingston, wcześniej współpracujący z Bowiem przy wyróżnionej wieloma nagrodami wizualizacji piosenki “Sue (Or In A Season Of Crime)”, promującej kompilację Nothing Has Changed. Teledysk opiera się na nietypowej narracji, wzmacniając tym samym hipnotyczny klimat ballady umieszczonej przez magazyn Rolling Stone na 4. miejscu podsumowania 50 Best Songs of 2016, opisywanej jako ‘wspaniałe pożegnanie’ i ‘ostatnią transmisję z uniwersum Bowiego”.

Nagrany podczas sesji do 28-ej – i ostatniej – płyty artysty, ★, “No Plan” to jeden z trzech utworów trzymanych w skarbcu do 21 października 2016 roku, kiedy w sprzedaży ukazała się płyta „Lazarus (Original Cast Recording)”. Razem z pozostałymi – “Killing A Little Time” i “When I Met You”— niedostępne były w żadnej innej formie aż do 8 stycznia, kiedy do sprzedaży cyfrowej trafiła EP-ka zawierająca 4 utwory – wszystkie wspomniane + utwór „Lazarus”. Od teraz każdy z utworów dostępny jest też w serwisach streamingowych i do oddzielnego pobrania a la carte.

Mimo dyskretnej, nie anonsowanej fanfarami premiery, klip do “No Plan” w ciągu doby obejrzano ponad 500 tysięcy razy, a EP-ka ‘No Plan’ trafiła na szczyt listy iTunes Charts aż w 11 krajach.

8 Stycznia 2017 roku jest też pierwszą rocznicą wydania płyty ★. Przez 12 miesięcy album nie tylko uznany został za szczytowe osiągnięcie w karierze Bowiego, osiągnął też ogromny sukces komercyjny, trafiając na szczyt list sprzedaży w ponad 20 krajach (w tym – po raz pierwszy – w Stanach Zjednoczonych), zdobył pięć nominacji do Grammy i uplasował się w czołówce większości podsumowań najlepszych płyt z 2016 roku.