Skip content

DAVID GILMOUR ponownie na szczycie – płyta ‘Rattle That Lock’ numerem 1 w 11. krajach, w tym także w Polsce!

DAVID GILMOUR ponownie na szczycie – płyta ‘Rattle That Lock’ numerem 1 w 11. krajach, w tym także w Polsce!

DAVID GILMOUR PONOWNIE NA SZCZYCIE – PŁYTA ‘RATTLE THAT LOCK’ NUMEREM JEDEN W 11 KRAJACH!

 

#1:  Polska, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Norwegia, Szwecja, Dania, Belgia, Portugalia, Turcja i Nowa Zelandia

#2: Niemcy, Australia, Irlandia, Holandia, Szwajcaria, Chorwacja, Austria, Kanada

TOP5: Finlandia, Japonia, Grecja i Hiszpania

 

Nowa, pierwsza od prawie 10 lat solowa płyta wokalisty i gitarzysty Pink Floyd podbiła listy przebojów na całym świecie, także w Polsce. ‘Rattle That Lock’ pokonało m.in. nowy album Lany Del Rey, który w większości krajów uplasował się zaraz za nowym dziełem Davida Gilmoura. Inspirowany “Rajem Utraconym” Miltona concept album to 10 nowych klimatycznych nagrań studyjnych, których współtwórcami są m.in. Zbigniew Preisner (aranżacje) i żona artysty – Polly Samson, która napisała teksty do większości utworów z płyty.  Albumowi towarzyszą dwa videoklipy, z czego najnowszy, do utworu „Today” można już teraz oglądać pod TYM ADRESEM.

David Gilmour o sukcesie “Rattle That Lock”: “Niezależnie ile jest się w tym biznesie, bycie Numerem 1 to zawsze ekscytujące uczucie. Z tego miejsca ogromnie chciałem podziękować Polly , która napisała dla mnie teksty już na cztery płyty ze szczytu list przebojów –  The Division Bell, On An Island, The Endless River, i teraz także Rattle That Lock, a także mojemu producentowi Philowi Manzanerze, który wyprodukował moje trzy ostatnie płyty.

David Gilmour wystąpi 25 czerwca na rynku Wrocławiu w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury. Poprzedni (i jedyny jak do tej pory) koncert Gilmoura w Polsce w 2006 roku zaowocował płytą „Live at Gdańsk”, która jest jedynym koncertowym albumem artysty w jego solowej karierze.