Skip content

DEPECHE MODE – nowa płyta SPIRIT, singiel WHERE’S THE REVOLUTION i niespodzianka dla polskich fanów – wszystkie szczegóły!

DEPECHE MODE – nowa płyta SPIRIT, singiel WHERE’S THE REVOLUTION i niespodzianka dla polskich fanów – wszystkie szczegóły!

DEPECHE MODE wydają nową płytę studyjna SPIRIT już 17 marca

Singiel WHERE’S THE REVOLUTION

– premiera 3 lutego

 

Depeche Mode – jeden z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych zespołów w historii muzyki – ogłosił premierę swojej nowej, 14. studyjnej płyty Spirit. Nowy materiał grupy ukaże się nakładem należącej do Sony Music wytwórni Columbia 17  marca 2017 roku a promować go będzie singiel Where’s The Revolution, udostępniony we fragmencie jeszcze w ub. roku na konferencji prasowej zespołu w Mediolanie.

 

Spirit to efekt początku współpracy Depeche Mode z producentem Jamesem Fordem z Simian Mobile Disco (odpowiedzialnym za płyty m.in. Foals, Florence & The Machine, Arctic Monkeys) i pierwsza nowa muzyka zespołu od czasu wydanej w 2013 roku i świetnie przyjętej  płyty Delta Machine, która zadebiutowała na 1. miejscu oficjalnych zestawień sprzedaży płyt w 12 krajach, także w Polsce. Album zbiera znakomite noty od tych, którzy mieli okazję się z nim zapoznać – Magazyn Q uznał go za „jeden z najmocniej naładowanych energią albumów Depeche Mode od lat”.

 

Polskich fanów Depeche Mode Sony Music Poland i Empik zapraszają na specjalna imprezę w warszawskim barzeStudio 16 marca, gdzie jako pierwsi w Polsce będą oni mogli nabyć płytę Spirit wraz dostępnym tylko tej nocy unikalnym zestawem gadżetów. Na ten wieczór organizatorzy planują dodatkowo szereg atrakcji, o których szczegółowo poinformują już wkrótce.

 

W ramach promocji płyty Spirit zespół wyruszy w światową trasę koncertową, dając okazję zarówno nowym, jak  wiernym fanom doświadczenia niesamowitych wrażeń, z jakich słynne są jego występy na żywo. Pierwszą, europejską część trasy zobaczy ponad 1,5 miliona widzów na 34 koncertach w 21 krajach. Początek „Global Spirit Tour” odbędzie się 5 maja w Sztokholmie a po serii występów na stadionach Europy grupa przeniesie się do Ameryki Północnej i Południowej. W Polsce Depeche Mode wystąpią z jedynym koncertem 21 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie – ostatnie bilety na to wydarzenie są jeszcze w sprzedaży. Najświeższe informacje i ogłoszenia z obozu Depeche Mode dostępne są zawsze na stronie www.depechemode.com .

 

Depeche Mode: Jeden z najbardziej wpływowych, uwielbianych i najlepiej sprzedających się zespołów świata, mający na koncie ponad 100 milionów sprzedanych płyt i występny przed około 30 milionami fanów. Działając niezmiennie od 1981 roku – Martin Gore, Dave Gahan i Andy Fletcher – wciąż zdobywają uznanie fanów i krytyków, a niezliczona ilość artystów przyznaje się do inspiracji ich dokonaniami. Poprzednie 13 albumów studyjnych DM dotarło to TOP10 list sprzedaży w ponad 20 krajach, w tym Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Ostatni – Delta Machine – zadebiutował na szczycie oficjalnych list sprzedaży płyt z 12 krajach, także w Polsce, gdzie był najlepiej sprzedającą się zagraniczną płytą roku 2013. Jesienią ub.r. nakładem Sony Music Entertainment ukazała się antologia Video Singles Collection : 3 płyty DVD z ponad czterema godzinami przełomowych teledysków zespołu, po raz pierwszy zebranych razem na jednym wydawnictwie.

 DEPECHE MODE – nowa płyta SPIRIT, singiel WHERE’S THE REVOLUTION i niespodzianka dla polskich fanów – wszystkie szczegóły! DEPECHE MODE – nowa płyta SPIRIT, singiel WHERE’S THE REVOLUTION i niespodzianka dla polskich fanów – wszystkie szczegóły!