Skip content

Druga część albumu Jean-Michel Jarre’a “Electronica Vol 2: The Heart of Noise”- poznaj szczegóły albumu! (

Druga część albumu Jean-Michel Jarre’a “Electronica Vol 2: The Heart of Noise”- poznaj szczegóły albumu! (

Druga część kultowego albumu Jean-Michel Jarre’a „Electronica Vol 2: The Heart of Noise“

Pet Shop Boys, Gary Numan, Cyndi Lauper, Hans Zimmer i Julia Holter wśród gości na płycie

 

 

Po sukcesie „Electronica 1: The Time Machine“, Ojciec Chrzestny muzyki elektronicznej, Jean-Michel Jarre, opuszcza kurtynę milczenia i zdradza szczegóły drugiej części projektu, tym razem zatytułowanego – „Electronica 2 – „The Heart of Noise“.

Niezwykłe grono gości zaproszonych na drugą część płyty, jest jeszcze bardziej imponujące od “The Time Machine“, która miała swoją premierę 16 października 2015 i w Polsce uzyskała statua Złotej Płyty. Druga płyta stanowi integralną i spójną  część muzycznej podróży Mistrza Elektroniki.

 

 

Tym razem na płycie pojawili się Rone, Pet Shop Boys, Primal Scream, E.S., Julia Holter, Gary Numan, Jeff Mills, Peaches, Siriusmo, Yello, The Orb, Sebastien Tellier, Hans Zimmer, Cyndi Lauper i Christophe – wszyscy osobiście wybrani przez Jean-Michel Jarre’a, aby dokończyć jego dwuczęściowy album „Electronica“. Podobnie jak przy 1. części, Muzyk osobiście kontaktował się z każdym z muzyków i podróżował w najdalsze zakątki świata, aby móc tworzyć swoje utwory twarzą w twarz.

 

 

Zobacz zwiastun „Electronica Vol 2: The Heart of Noise“ TUTAJ

 

 

Premiera albumu „Electronica Vol 2: The Heart of Noise“ odbędzie się 6 maja 2016. Wszyscy, którzy już teraz zamówią płytę w wersji cyfrowej na iTunes, otrzymają od razu pierwszy i tytułowy utwór „The Heart of Noise“, stworzony przy współpracy z artystą country, Rone.

 

 

Zamów „Electronica Vol 2: The Heart of Noise“ na iTunes

 

 

„The Heart of Noise“ to hołd w stronę Luigi’ego Russolo, włoskiego kompozytora i kreatora eksperymentalnych instrumentów muzycznych. W 1913 zamieścił w swoim futurystycznym manifeście „Art of Noises“ kilka wniosków na temat tego, jak elektronika i technologia staną się dla przyszłych muzyków „substytutem nieograniczonej liczby dźwięków, a nieskończona gama barw będzie produkowana przez odpowiednie mechanizmy“. To właśnie Russolo przewidział nadejście syntezatorów i muzyki elektronicznej.

 

 

Chciałem opowiedzieć historię dotyczącą muzyki elektronicznej i jej dziedzictwa z mojego punktu widzenia i doświadczenia – od momentu, kiedy zaczynałem swoją karierę, aż po dziś dzień“ mówi Jarre. „ Dlatego postanowiłem współpracować z całym wachlarzem artystów, którzy bezpośrednio lub pośrednio, w czasie kiedy przez ostatnie cztery dekady tworzyłem muzykę elektroniczną, byli związani z tym gatunkiem. Zaprosiłem ludzi, których podziwiam za ich szczególny wkład w ten gatunek muzyczny, którzy są dla mnie inspiracją, ale także takich, których brzmienie jest rozpoznawalne.

 

 

Pierwsza część projektu „Electronica“ była niebywałym sukcesem – album uplasował się w TOP10 w ponad 25 krajach (#1 na polskim iTunes!), a międzynarodowe media nie szczędziły pozytywnych opinii. The Guardian napisał, że „dzięki zaproszeniu tylu gwiazd na swoją płytę, Jarre przypomina o swoim statusie pioniera.“, a The Sunday Times dodał, że „francuski gwiazdor muzyki synth i jego współpracownicy są elektroniczną drużyną marzeń“.

 

 

Rok 2016 to dla Jarre’a nie tylko nowy album, ale także powrót na scenę. Będzie można go zobaczyć na największych światowych festiwalach, jak również na międzynarodowych arenach już tej jesieni. Jean-Michel Jarre odwiedził Polskę i polskich fanów 21 października 2015, w ramach promocji płyty „Electronica Vol 1: The Time Machine“. Artysta podczas wizyty podkreślał, że Polska jest bardzo bliska jego sercu i z pewnością jeszcze nieraz tu zawita.

 

 

 

Tracklista „Electronica Vol 2: The Heart of Noise“:

 1. The Heart of Noise Pt. 1:  JM Jarre & Rone
 2. The Heart of Noise Pt. 2:  JM Jarre
 3. Brick England:  JM Jarre & Pet Shop Boys
 4. As One:  JM Jarre & Primal Scream
 5. Exit – JM Jarre & E.S
 6. These Creatures:  JM Jarre  & Julia Holter
 7. Here For You:  JM Jarre & Gary Numan
 8. The Architect: JM Jarre & Jeff Mills
 9. What You Want:  JM Jarre & Peaches
 10. Circus:  JM Jarre & Siriusmo
 11. Why This, Why That, Why:  JM Jarre & Yello
 12. Switch On Leon:  JM Jarre & The Orb
 13. Gisele:  JM Jarre & Sebastien Tellier
 14. Electrees:  JM Jarre & Hans Zimmer
 15. Swipe To The Right:  JM Jarre & Cyndi Lauper
 16. Walking The Mile:  JM Jarre & Christophe
 17. Falling Down: JM Jarre
 18. The Heart of Noise (The Origin): JM Jarre

 

 

 

Więcej informacji o Jean-Michel Jarre:

jeamicheljarre.com

facebook.com/jeanmicheljarre

twitter.com/jeanmicheljarre

soundcloud.com/jeanmicheljarre

youtube.com/jeanmicheljarre

vevo.com/jean-michel-jarre