Skip content

Dziś o 19:00 spotkanie z Jean-Michel Jarre’m w warszawskim Empiku Junior!

Dziś o 19:00 spotkanie z Jean-Michel Jarre’m w warszawskim Empiku Junior!

W ubiegły piątek miała miejsce premiera najnowszej płyty Jean-Michela Jarre’a, jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych postaci w muzyce elektronicznej, zatytułowanej – „Electronica 1: The Time Machine”.

 

Dzisiaj o godz. 19:00 artysta spotka się ze swoimi fanami w warszawskim Empiku Junior przy ul. Marszałkowskiej 116/122! Będzie niepowtarzalna okazja usłyszeć o historii powstawania albumu i zdobyć autograf! Zapraszamy!

 

Electronica 1: The Time Machine” to dowód na ciągły rozwój Jarre’a. Przy płycie współpracował z francuskim duetem Air, brytyjską grupą Fuck Buttons, Laurie Anderson, a nawet Petem Townshendem z The Who, co pokazuje, jak zróżnicowany materiał znajdzie się na krążku. Na płycie pojawia się również Vince Clarke, były członek Depeche Mode i założyciel Erasure. Możemy usłyszeć go w dwóch utworach, podkreślając przy tym, że obaj wraz z Jean-Michelem „doceniają piękno, prostotę oraz dźwięk syntezatorów.”

 

Chciałem opowiedzieć historię muzyki elektronicznej na podstawie własnych przeżyć i z mojego punktu widzenia – od momentu kiedy zaczynałem, aż po dziś dzień. Dlatego postanowiłem współpracować z całym wachlarzem artystów, którzy bezpośrednio lub pośrednio, w czasie kiedy przez ostatnie cztery dekady tworzyłem muzykę elektroniczną, byli związani z tym gatunkiem. Zaprosiłem ludzi, których podziwiam za ich szczególny wkład w ten gatunek muzyczny, którzy są dla mnie inspiracją, ale także takich, których brzmienie jest rozpoznawalne. Na początku nie miałem pojęcia, jak ten projekt będzie wyglądał, ale jestem zaszczycony faktem, że wszyscy których zaprosiłem do współpracy, przyjęli moje zaproszenie.”  – mówi Jarre o projekcie.

 

Tworząc i komponując materiał na płytę, Jarre postanowił osobiście poznać wszystkich zaproszonych do współpracy gości, odwiedzając ich w najróżniejszych częściach świata. Takie podejście, chociaż czasochłonne, daje pewność, że pomimo różnorodnych kolaboracji i szerokiego rozmachu, projekt ten jest  spójnym i jednolitym dziełem.

 

Album Electronica to dwuczęściowy projekt, w który zaangażowało się w sumie 30 artystów zaproszonych przez Jean-Michela Jarre’a.  Druga część 2 zaplanowana jest na wiosnę 2016 r.

 

Tracklista „Electronica 1: The Time Machine”:

1)      The Time Machine (JMJ & Boys Noize)

2)      Glory (JMJ & M83)

3)      Close your eyes (JMJ & AIR)

4)      Automatic (part 1) (JMJ & Vince Clarke)

5)       Automatic (part 2) (JMJ & Vince Clarke)

6)      If..! (JMJ & Little Boots)

7)      Immortals (JMJ & Fuck Buttons)

8)     Suns have gone (JMJ & Moby)

9)     Conquistador (JMJ & Gesaffelstein)

10)   Travelator (part 2) (JMJ & Pete Townshend)

11)   Zero Gravity (JMJ & Tangerine Dream)

12)   Rely on me (JMJ & Laurie Anderson)

13)   Stardust (JMJ & Armin van Buuren)

14)   Watching you (JMJ & 3D (Massive Attack))

15)   A question of blood (JMJ & John Carpenter)

16)   The train & the river (JMJ & Lang Lang)

 

***

Oficjalna strona

Facebook

Twitter