Skip content

EDWARD SNOWDEN (!) – denuncjator największej afery inwigilacyjnej ostatnich lat, ostatnim ujawnianym gościem na nowej płycie Jean-Michel Jarre’a – “Electronica Volume 2: The Heart Of Noise”!

EDWARD SNOWDEN (!) – denuncjator największej afery inwigilacyjnej ostatnich lat, ostatnim ujawnianym gościem na nowej płycie Jean-Michel Jarre’a – “Electronica Volume 2: The Heart Of Noise”!

EDWARD SNOWDEN (!) – denuncjator największej afery inwigilacyjnej ostatnich lat, ostatnim ujawnianym gościem na nowej płycie Jean-Michel Jarre’a – „Electronica Volume 2: The Heart Of Noise”!

 

Lista artystów, którzy uczestniczyli przy tworzeniu najnowszej płyty Jean-Michel Jarre’a – „Electronica Vol. 2: The Heart of Noise” jest imponująca i bardzo zróżnicowana. Kiedy wydawać się mogło, że nic już nie może zaskoczyć, artysta ujawnił, że tajemniczy skrót „ES” w utworze „Exit” to nikt inny, tylko Edward Snowden, były pracownik CIA, który ujawnił ściśle tajne dokumenty potwierdzające prowadzoną przez amerykańskie służby inwigilację światową.

 

Zamów „Electronica Vol 2: The Heart of Noise“ TUTAJ!

 

Wykorzystując sedno ujawnionych przez Snowdena wiadomości, Jarre buduje wokół jego słów niepokojący, szybki bit, który nasuwa skojarzenie, że jest się ściganym. Premiera utworu zbiega się z udostępnieniem ekskluzywnego materiału wideo, w którym Jean-Michel oraz Edward rozmawiają m.in. o muzyce, polityce i prywatności. Zobacz TUTAJ.

 

Ambasador UNESCO i aktywista na rzecz Praw Człowieka, Jean-Michel Jarre niestrudzenie od lat prowadzi kampanię na rzecz wolności słowa, a jego współpraca ze Snowdenem ujawnia kolejne oblicze ojca chrzestnego muzyki elektronicznej.

 

Napisałem szybki utwór techno przywołujący na myśl stałą i gorączkową produkcję danych oraz obsesyjne zbieranie coraz większych ilości informacji. Następnie połączyłem muzykę z szalonym pościgiem i  polowaniem za ludźmi takimi jak Edward Snowden.” – mówi Jarre o „Exit”.

 

“Jednym z przewijanych się na Electronice motywów jest niejasna relacja, którą posiadamy z technologią. Z jednej strony mamy cały świat w kieszeni, a z drugiej świat bez przerwy nas szpieguje. Edward Snowden stał się współczesnym bohaterem, nie dlatego, że mówi “stop”, ale dlatego, że zwraca uwagę, aby być ostrożnym w (wy)korzystaniu technologii. Nasza przyszłość potrzebuje takich odważnych ludzi jak on.”- stwierdza Jarre.

 

„Masz wybór a tytuł  „Exit” [ang. wyjście, wyjść], zarówno gdy używany jest jako rzeczownik czy czasownik, jest czymś, do czego dążymy, gdzie się kierujemy. Tu chodzi o działanie, które może wszystko zmienić – odejście z miejsca, w jakim się obecnie znajdujemy, w całkiem nowym kierunku. ” – tłumaczy Snowden znaczenie tytułu „Exit”.

 

 

Premiera albumu „Electronica Vol 2: The Heart of Noise“ odbędzie się 6 maja 2016 na CD oraz winylu. Tym razem na płycie pojawili się Rone, Pet Shop Boys, Primal Scream, Edward Snowden, Julia Holter, Gary Numan, Jeff Mills, Peaches, Siriusmo, Yello, The Orb, Sebastien Tellier, Hans Zimmer, Cyndi Lauper i Christophe – wszyscy osobiście wybrani przez Jean-Michel Jarre’a, aby dokończyć jego dwuczęściowy album „Electronica“. Podobnie jak przy 1. części, muzyk osobiście kontaktował się z każdym z muzyków i podróżował w najdalsze zakątki świata, aby móc tworzyć swoje utwory twarzą w twarz.

 

 

Zobacz zwiastun „Electronica Vol 2: The Heart of Noise“ TUTAJ

 

Pierwsza część projektu „Electronica“ była niebywałym sukcesem – album uplasował się w TOP10 w ponad 25 krajach (#1 na polskim iTunes i status Złotej Płyty!)

Rok 2016 to dla Jarre’a nie tylko nowy album, ale także powrót na scenę. Będzie można go zobaczyć na największych światowych festiwalach, jak również na międzynarodowych arenach już tej jesieni. Jean-Michel Jarre odwiedzi również Polskę i zagra 5 listopada w Atlas Arenie w Łodzi, a dzień później – 6 listopada w katowickim Spodku.

Artysta będzie również gościem specjalnym na tegorocznej gali rozdania nagród Akademii Fonograficznej- Fryderyk 2016, która odbędzie się w najbliższy wtorek, 20 kwietnia (transmisja telewizyjna o godzinie 22:20 na antenie TVP2).

Tracklista „Electronica Vol 2: The Heart of Noise“:

 1. The Heart of Noise Pt. 1:  JM Jarre & Rone
 2. The Heart of Noise Pt. 2:  JM Jarre
 3. Brick England:  JM Jarre & Pet Shop Boys
 4. As One:  JM Jarre & Primal Scream
 5. Exit – JM Jarre & Edward Snowden
 6. These Creatures:  JM Jarre  & Julia Holter
 7. Here For You:  JM Jarre & Gary Numan
 8. The Architect: JM Jarre & Jeff Mills
 9. What You Want:  JM Jarre & Peaches
 10. Circus:  JM Jarre & Siriusmo
 11. Why This, Why That, Why:  JM Jarre & Yello
 12. Switch On Leon:  JM Jarre & The Orb
 13. Gisele:  JM Jarre & Sebastien Tellier
 14. Electrees:  JM Jarre & Hans Zimmer
 15. Swipe To The Right:  JM Jarre & Cyndi Lauper
 16. Walking The Mile:  JM Jarre & Christophe
 17. Falling Down: JM Jarre
 18. The Heart of Noise (The Origin): JM Jarre

 

***

Więcej informacji o Jean-Michel Jarre:
Oficjalna strona | Facebook | Twitter | Soundcloud | YouToube | Vevo