Skip content

Elle King podbija światowe listy hitem “Ex’s & Oh’s” z debiutanckiej płyty “Love Stuff’!

Elle King podbija światowe listy hitem “Ex’s & Oh’s” z debiutanckiej płyty “Love Stuff’!

Chociaż swoją przygodę z muzyką zaczęła mając zaledwie 16 lat, dopiero niedawno o Elle King zrobiło się głośno. Wszystko za sprawą piosenki „Ex’s & Oh’s”, promującą jej debiutancką płytę „Love Stuff”.

 

Elle King naprawdę nazywa się Tanner Elle Schneider, świat showbiznesu zna od dzieciństwa, a to za sprawą ojca, amerykańskiego aktora  Roberta Schneidera („Boski żigolo”, „Mr. Deeds – Milioner z przypadku”, „Kevin sam w Nowym Jorku).

Elle to nie tylko wokalistka, pisze także swoje teksty, jest multiinstrumentalistką (potrafi grać m.in. na gitarze i banjo), doświadczyła również przygody z aktorstwem, a po wydaniu debiutanckiej EP-ki w 2012r. występowała na jednej z scenie z Edem Sheeranem i grupą Of Monster and Men.

Jak podkreśla King, na jej płycie odnaleźć element bluesa, country, soul i rocka, gatunków muszki, którymi  od zawsze się inspirowała.

Zawsze myślałam, że wiem kim jestem – mówi King – ale tak naprawdę dopiero teraz uczę, jakim człowiekiem chcę się stać. A z tym wiąże się to, kim jestem jako artystka, bo stąd biorą się moje piosenki – z tego kim jestem i przez co przechodzę.”

 

Za produkcję 12 utworów, które znalazły się na krążku „Love Stuff”  odpowiadają:  Jeff Bhasker (Fun., Kanye West), Eg White (Adele, Sam Smith), Jacknife Lee (R.E.M., U2), a wśród zaproszonych do nagrań muzyków znaleźli się m.in.  Mark Ronson oraz  Patrick Carney z the Black Keys.

Płyta dostępna do kupienia/ posłuchania TUTAJ.

 

Przełomowy singiel „Ex’s & Oh’s”,  uzyskał status platyny w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Po skucesie za Ocenem, przyszła pora na Stary Kontynent. Coraz lepiej radzi sobie także w polskich radiach (zagłosuj na „Ex’s & Oh’s” TUTAJ)! Singiel opisuje relacje Elle King z byłymi chłopakami.

Skłamałabym, gdybym powiedziała, że to nie jest piosenka o moim chłopaku, który mnie zdenerwował. Uważam, że najlepszą muzyką jest szczera muzyka” – stwierdziła Elle w wywiadzie dla magazynu Billboard.

Niedawno artystka wystąpiła również  w programie BBC Radio 1 Live Loounge, gdzie wykonała mash-up utworów: „Jelous” Nicka Jonasa’ oraz „Can’t Feel My Face” The Weeknd  (zobacz TUTAJ).

 

Tracklista „Love Stuff”:

 1. Where The Devil Don’t Go
 2. Ex’s & Oh’s
 3. Under The Influence
 4. Last Damn Night
 5. Kocaine Karolina
 6. Song of Sorrow
 7. America’s Sweetheart
 8. I Told You I Was Mean
 9. Ain’t Gonna Drown
 10. Jackson
 11. Make You Smile
 12. See You Again

***

Oficjalna strona | Facebook | Twitter | Instagram | Spotify