Skip content

ELO – media zachwycone nową płytą “Alone In the Universe”! Posłuchaj udostępnionych już fragmentów!

ELO – media zachwycone nową płytą “Alone In the Universe”! Posłuchaj udostępnionych już fragmentów!

Alone On The Universe to płyta cudownie archaiczna i anachroniczna, jakby nie z tej epoki. Przypomina dawne dokonania Electric Light Orchestra, ale na szczęście odarta z tych elementów, które nadawały muzyce grup czasem lekko kiczowatą aurę. Szlachetna, subtelna, nieskazitelnie piękna. Trudno się oprzeć jej urokowi”. TERAZ ROCK (4/5)

 

Jak sugerują Imagine’owe klawisze na początku When I Was A Boy, Jeff Lynne powrócił zabrać swój tytuł ‘największego fana The Beatles’  Liamowi Gallagherowi (…) Alone in The Universe to ciepła, serdeczna, wręcz perfekcyjna płyta” Q MAGAZINE (4/5)

 

Choć nagrywany w domowym studiu Jeffa w Beverly Hills, każdy utwór na płycie wydaje się posypany pyłem z Abbey Road. (…) Przez lata, Lynne stał się brytyjskim skarbem narodowy, piszącym nieoficjalne hymny Wielkiej Brytanii. I o to chodzi na tej płycie. Nie wychodzi tu ze swojej ‘strefy komfortu’, ale to co robi, robi wręcz perfekcyjnie.” UNCUT (8/10)

 

ELO czyli Electric Light Orchestra to jedna z najważniejszych muzycznych instytucji na międzynarodowej scenie od czterech i pół dekady. Poza stałym dostarczaniem hitów (żeby przypomnieć chociażby „Don’t Bring Me Down’, ‘Rock and Roll Is King’ czy ‘Ticket To The Moon’) ich twórczość znana jest także dzięki samplom ELO użytym przez Daft Punk, Pussycat Dolls czy Commona i licznym produkcjom mózgu zespołu – Jeffa Lynn’a. Dzisiaj ELO pod wodzą Lynne’a właśnie brzmi tak, jak mogliby dzisiaj brzmieć The Beatles, którymi zresztą zawsze ‘Elektrycy’ się inspirowali. Najnowsze udostępnione piosenki – „When I Was A Boy”, „When The Night Calls” i “One Step At A Time”  są najlepszy dowodem na to, że pierwsze zachwyty mediów nad nowym albumem „Alone In The Universe” nie są bezpodstawne. Wydana na płycie CD, CD Deluxe (dodatkowe utwory), na winylu i w wersji cyfrowej pierwsza od prawie 15 lat muzyka ELO jest jedną z najmilszych niespodzianek tego roku. Nie będzie też przesadą stwierdzenie, że każda z 10 piosenek w słynnym, charakterystycznym dla ELO stylu mogłaby być osobnym singlem.

Album Jeff Lynne’s ELO „Alone In The Universe” ukazuje się w sprzedaży już w przyszłym tygodniu – 13 listopada.