Skip content

“Georgia” – jedna z najbardziej zaraźliwych piosenek tego roku! Odkryj Tiggs Da Author!

“Georgia” – jedna z najbardziej zaraźliwych piosenek tego roku! Odkryj Tiggs Da Author!

Poznajcie

tiggs

JEGO DEBIUTANCKI SINGIEL „GEORGIA” JUŻ W SPRZEDAŻY!

 

 

Zanim w wieku 8 lat przeniósł się do Londynu, wychowywał się w Tanzanii. Tiggs Da Author to 25-letni raper o wielu twarzach, piosenkarz, tekściarz i producent, a mówiąc krótko – jedyny w swoim rodzaju. Swoją inspirację czerpie z mrocznych dokumentów lat 60’, a także z wschodniego afrykańskiego jazzu oraz twórczości artystów Motown.

 

Debiutancki singiel „Georgia” to idealny sposób na przedstawienie Tiggs Da Author, jego niezależnej, eklektycznej duszy. Ten wyprodukowany przez Show N Prove (Wretch 32) utwór jest bardzo śmiały w swojej kompozycji, znakomicie wykonany, wypełniony żywymi instrumentami i urzekającymi refrenami.

 

„I don’t need your love but I’m addicted like you are to designer clothes
I don’t need your touch, but I’m finding, hoping I don’t overdose
.”

[“Nie potrzebuję twojej miłości, ale jestem uzależniony jak ty jesteś od markowych ubrań
Nie potrzebuję twojego dotyku, ale go znajduję, mając nadzieję, że nie przedawkuję. “]

 

Zobacz klip “Georgia” Tiggs Da Author na VEVO.

Utwór dostępny w wersji cyfrowej oraz streamingu – kliknij TUTAJ.

 

W „Georgii” pojawiają się sample z utworu Bobby’ego Blanda „Shoes”, odczuwalny jest również wpływy muzyki Raya Charlesa, Finley’a Quaye oraz Andre 3000. To połączenia sprawia, że debiutancki singiel Tiggs Da Author brzmi wyjątkowo – zupełnie inaczej, niż wszystko co słyszeliście do tej pory.

 

Mam nadzieję, że ludzie dostrzegą, iż robię coś w nieco inny, niezwyczajny sposób. Kocham muzykę i mam nadzieję, ze to słychać w moich nagraniach. Nie jestem typowym popowym artystą, którego ktoś poskładał i ulepił. To jest moja wizja i moje wykonanie, a we wszystkim co robię, chcę być śmiały i odważny.” – mówi o swojej muzyce Tiggs Da Author.

 

Tiggs Da Author pracuje obecnie nad swoim debiutanckim albumem, a pomagają mu przy tym Show N Prove, Futurecut (Rihanna, Lily Allen) oraz Tonino (Ella Eyre).

Z każdym utworem tworzę film, który jest jakimś fragmentem mojego życia, wejściem w moje myśli i uczucia. To mogłoby wydawać się proste – przeniesienie się z Tanzanii do Londynu, nauczenie się angielskiego, nauczenia się robienia muzyki – ale rozdziały mojego życia ciągle się piszą. Moja historia dopiero naprawdę się rozpoczęła.” – stwierdza Tiggs Da Author.

 

***

Oficjalna strona

Facebook

Twitter