Skip content

JEAN-MICHEL JARRE PRZEDSTAWIA NOWĄ SERIĘ PODCASTÓW : ‘PLANET JARRE: THE PODCAST’

JEAN-MICHEL JARRE PRZEDSTAWIA NOWĄ SERIĘ PODCASTÓW : ‘PLANET JARRE: THE PODCAST’

JEAN-MICHEL JARRE PRZEDSTAWIA NOWĄ SERIĘ PODCASTÓW : ‘PLANET JARRE: THE PODCAST’

 

Jean-Michel Jarre prezentuje nową, pięcioczęściową serię podcastów zatytułowaną “Planet Jarre: The Podcast”, która jest dostępna co tydzień od środy 26 września 2018 roku.

Pionier muzyki elektronicznej dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy, którego albumy sprzedały sie na całym świecie w ponad 80 milionach kopii nawiązał współpracę z nagrodzonym BAFTA aktorem, scenarzystą i muzykiem Mattem Berry.

Kolaboracja ta przyniosła cykl rozmów dla osób zainteresowanych sztuką, muzyką i  otaczającym ją procesem twórczym. 5-częściowy podcastowy serial “Planet Jarre: The Podcast” omawia również historię kariery JMJ. Rozmowy te dostępne są w każdą środę na platformach cyfrowych.

Kariera JMJ jest czymś więcej niż tylko “imponującą”. Czterokrotny Rekordzista Guinnessa organizujący największe w historii koncerty i Ambasador Dobrej Woli UNESCO jest znany ze swoich przełomowych wydarzeń na całym świecie. Jarre był kluczową siłą w przekształcaniu muzyki elektronicznej w zjawisko, które znamy dzisiaj.

Matt Berry jest aktorem, pisarzem i muzykiem. W 2015 roku zdobył nagrodę BAFTA za pracę przy Toast of London. Berry jest również kompozytorem i muzykiem, który wydał sześć albumów studyjnych i od dawna jest fanem Jean-Michela Jarre’a.

W Planet Jarre: The Podcast, para spotyka się w paryskim studio Jarre’a, aby omówić karierę Jean-Michela Jarre’a, jego eksploracje tego, co było kiedyś zupełnie nowym gatunkiem o nazwie “Muzyka Elektroniczna” , a także wszystkie instrumenty i narzędzia, których używał do stworzenia swojej przełomowej płyty Oxygene.

Artyści omawiają nominowany do nagrody Grammy projekt „Electronica,” oraz współpracę JMJ z dziesiątkami muzyków, którzy pomogli mu ukształtować muzykę. Wspominają także o ogromnych, rekordowych występach plenerowych, a także patrzą w przyszłość, omawiając nadchodzące projekty muzyka.

Odcinek 1 serii Planet Jarre: The Podcast  zatytułowany “The Early Years” pokazał Matta Berry’ego zanurzającego się w początki kariery JMJ, dyskutującego o tym, jak hałas stacji kolejowej wzbudził jego zainteresowanie dziwnymi dźwiękami oraz jak sprzedał gitarę aby kupić swój pierwszy elektroniczny instrument.

Zachęcamy do oglądania serii podcastów “Planet Jarre: The Podcast” w każdą środę na platformach cyfrowych.