Skip content

Johnny Cash: Forever Words – Cornell / Nelson / Costello i inni na jednej płycie

Johnny Cash: Forever Words – Cornell / Nelson / Costello i inni na jednej płycie

Legacy Recordings prezentuje:

Johnny Cash: Forever Words

Szesnaście nowych piosenek skomponowanych przez współczesne gwiazdy na podstawie nieznanych wierszy i poezji Johnny’ego Casha.

 

 

Chris Cornell, Ruston Kelly & Kacey Musgraves, Rosanne Cash, Alison Krauss & Union Station, Kris Kristofferson & Willie Nelson,  Brad Paisley, John Mellencamp, Carlene Carter, Elvis Costello, The Jayhawks, i inni.

 

 

Premiera: 6 kwietnia 2018

 

 

 

Już dziś na sklepowych półkach znajdzie się unikalny album (CD/ 2LP) na którym znalazło się szesnaście nowych piosenek skomponowanych przez współczesne gwiazdy muzyki na podstawie poezji legendarnego Johnny’ego Casha.

 

Johnny Cash i June Carter Cash pozostawili po sobie to, co ich syn John Carter Cash opisuje, jako „potworne zgromadzenie” rzeczy, w tym skarbnicę nieznanych i do tej pory nieodkrytych listów, wierszy i dokumentów stworzonych przez Casha w czasie całego życia.

 

Producenci John Carter Cash i Steve Berkowitz zaprosili gwiazdorską obsadę muzyków do stworzenia nowych utworów na podstawie ujawnionej po raz pierwszy poezji Casha.

 

Album „Johnny Cash: Forever Words” to muzyczne dopełnienie bestsellerowej książki “Forever Words: The Unknown Poems”, tomu niepublikowanych wcześniej poezji Casha wydanego przez laureata Nagrody Pulitzera Paula Muldoona. Przy wydawnictwie tym współpracowali również John Carter Cash oraz Steve Berkowitz.

 

Część piosenek z płyty Johnny Cash: Forever Words to bezpośrednie inspiracje materiałami z tej książki. Kilka nagrań powstało na podstawie niepublikowanych nigdzie zapisków artysty.

 

Utwór “Forever / I Still Miss Someone” otwierający album to dzieło przyjaciół artysty – Krisa Kristoffersona recytującego ostatni napisany przez Casha wiersz i akompaniującego na gitarze Willy’ego Nelsona. Piosenka “To June This Morning”, która wykonują Ruston Kelly i Kacey Musgraves powstała na podstawie listu napisanego przez Casha do swojej żony.

 

Dwadzieścia jeden lat po tym, jak Johnny Cash nagrał cover utworu “Rusty Cage” grupy Soundgarden jej lider Chris Cornell na podstawie poezji Casha przygotował utwór “You Never Knew My Mind” – jedną z ostatnich swoich solowych piosenek.

 

Na albumie usłyszymy również utwór “The Walking Wounded” zaśpiewany przez najstarszą córkę artysty Rosanne Cash.

 

“Wybór artysty dla każdej z tych piosenek to była sprawa serca” – powiedział John Carter Cash. “Wybrałem artystów, którzy są najbardziej związani z moim ojcem, których osobista historia była związana z tatą. Było to ekscytujące przedsięwzięcie, aby połączyć tak różne osoby i zakończyć to tak, jak wierze, że tata by chciał.”

 

Celem projektu „Johnny Cash: Forever Words” nie było stworzenie “zaginionego” albumu artysty, ale połączenie współczesnych artystów i ich muzyki w poezją Casha, tak, aby jego słowa rozkwitły na nowo. Tworząc ten album John Carter Cash i Steve Berkowitz połączyli ducha muzyki ze słowami Johnny’ego Casha.

 

ZOBACZ, JAK CHRIS CORNELL PRACOWAŁ W STUDIO I OPOWIADAŁ O SWOICH ZWIAZKACH Z JOHNNY’M CASHEM:

 

https://JohnnyCash.lnk.to/CornellFCCma

 

 

 

Johnny Cash: Forever Words

 1. Forever/I Still Miss Someone – Kris Kristofferson and Willie Nelson
 2. To June This Morning – Ruston Kelly and Kacey Musgraves
 3. Gold All Over the Ground – Brad Paisley
 4. You Never Knew My Mind – Chris Cornell
 5. The Captain’s Daughter – Alison Krauss and Union Station
 6. Jellico Coal Man – T. Bone Burnett
 7. The Walking Wounded – Rosanne Cash
 8. Them Double Blues – John Mellencamp
 9. Body on Body – Jewel
 10. I’ll Still Love You – Elvis Costello
 11. June’s Sundown – Carlene Carter
 12. He Bore It All – Daily and Vincent
 13. Chinky Pin Hill – I’m With Her
 14. Goin’, Goin’, Gone – Robert Glasper featuring Ro James, and Anu Sun
 15. What Would I Dreamer Do? – The Jayhawks
 16. Spirit Rider – Jamey Johnson