Skip content

KINGS OF LEON powraca z nową płytą! Premiera ‘WALLS’ już 14 października!

KINGS OF LEON powraca z nową płytą! Premiera ‘WALLS’ już 14 października!

THE WALLS COME DOWN…

 

KINGS OF LEON

ogłasza premiere siódmego albumu studyjnego “WALLS”!

Płyta trafi do sprzedaży 14 października!

 

 

Jedna z najpopularniejszych grup rockowych – KINGS OF LEON powraca z nową płytą!

 

„WALLS” to tytuł siódmego albumu studyjnego. Jego premiera zaplanowana jest na 14 października nakładem RCA Records. Nagrania odbyły się w studio w Los Angeles przy współpracy ze słynnym producentem Markusem Dravs (Arcade Fire, Coldplay, Florence + the Machine).

 

Płyta „WALLS” zawierać będzie 10 nowych piosenek. Ukazuje się po trzech latach od nominowanego do nagrody Grammy krążka „Mechanical Bull”. Zespół od kilku dni publikował na swoich profilach społecznościowych filmiki  i posty zapowiadające premierę (zobacz TUTAJ).

W jednym z nich, wokalista zespołu, Caleb Followill uchyla rąbka tajemnicy i daje tajemniczą zapowiedź tego, co znajdzie się na płycie, mówiąc:  „…the walls come down.” („ściany opadają”).  W warstwie tekstowej, album ma opowiadać osobiste historie członków zespołu, które według  Q Magazine „wywołują gęsią skórkę” i „warto na nie czekać”.  

 

Kings of Leon zawita niedługo do Polski! Już 8 września wystąpi na koncercie w Tauron Arenie w Krakowie (bilety do nabycia TUTAJ). Polscy fani prawdopodobnie jako pierwsi na świecie będą mieli okazję usłyszeć nowy materiał na żywo.

 

Tracklista “WALLS”:

 

  1. Waste A Moment
  2. Reverend
  3. Around The World
  4. Find Me
  5. Over
  6. Muchacho
  7. Conversation Piece
  8. Eyes On You
  9. Wild
  10. WALLS

 

***

Zespół  Kings of Leon to rodzinny, pochodzący z Nashville kwartet (trzech braci i kuzyn): Caleb, Nathan, Jared i Matthew. Zadebiutowali w 2003 r. Mają na koncie ponad 18 mln sprzedanych płyt, siedem nominacji i 3 nagrody Grammy, a ich ostatni w dyskografii longplay „Mechanical Bull” wydany jesienią 2013 roku pokrył się w Polsce złotem.

 

Więcej informacji o Kings of Leon: Oficjalna strona | FacebookTwitter |  YouTube/VEVO