Skip content

Krzysztof Krawczyk w teledysku do utworu “Jestem Twój”

Krzysztof Krawczyk w teledysku do utworu “Jestem Twój”

Z ogromną przyjemnością prezentujemy Państwu teledysk Krzysztofa Krawczyka do utworu „Jestem Twój”. Jest to pierwszy singiel promujący najnowsze wydawnictwo artysty. Premiera albumu „Tańcz mnie po miłości kres. Piosenki Leonarda Cohena” będzie miała miejsce  już 27 listopada!

Krzysztof Krawczyk zmierzył się z wielkim wyzwaniem. Przefiltrował emocjonalne utwory Leonarda Cohena przez własne doświadczenia i wykonał je zupełnie po swojemu. Tak powstała płyta „Tańcz mnie po miłości kres”. Tak powstał też pierwszy singiel, uwodzicielski „Jestem Twój”, będący interpretacją słynnego „I’m Your Man”.

Kiedy pierwszy raz usłyszałem Cohena, nie znając dobrze języka angielskiego, zdałem sobie sprawę, że w tym spokojnym głosie, którym tak kokietuje publiczność, i z którego bije charyzma, zakamuflowane są duże emocje. W czym? W tekstach, których   subtelności nie byłem wtedy w stanie zrozumieć – opowiada Krawczyk.

Posłuchaj Singla Jestem Twój!

Teledysk w reżyserii Romana Przylipiaka przybliża urok kina lat 40.  Ukazuje w tle  zarejestrowane na taśmie 8mm retro pocztówki zawierające wspomnienia zakochanych par.

Krzysztof Krawczyk  jako obserwator sytuacji śpiewa:

Jeśli chcesz partnera, weź mą rękę;

A jeżeli wolisz dać mi w szczękę

Jestem tu, jestem Twój

W pojęciu filozofii poezji legendarnego barda pomógł artyście ś.p. Maciej Zembaty, autor najbardziej przejmujących przekładów z twórczości Cohena. Ciepły i mocny głos dostojnego wokalisty potrzebował tak pięknych i przemyślanych tłumaczeń, dzięki temu zestawieniu zarówno płyta, jak i singiel są najwyższej klasy.

Album dostępny w przedsprzedaży!

„Jestem Twój” to prawdziwe mistrzostwo w posługiwaniu się liryzmem, melancholią i przede wszystkim słowem. Z jednej strony godnie reprezentuje bogaty dorobek słynnego Kanadyjczyka, z drugiej idealnie wprowadza w świat jego kompozycji, na które swój własny pomysł znalazł Krzysztof Krawczyk.

KREDYTY:

Produkcja: Tomasz Morawski

reżyseria, montaż: Roman Przylipiak

zdjęcia, oświetlenie: Jakub Jakielaszek

scenariusz : Roman Przylipiak

makeup /wlosy/stylizacja: Joanna Łukijańczuk

aktorzy:

Sylwia Boroń

Filip Kosior

Milena Staszuk

 

Teledysk powstał w Restauracji Bawełna w Łódzkiej Manufakturze