Skip content

LAZARUS – utwory z musicalu i 3 ostatnie studyjne nagrania Davida Bowie – nareszcie dostępne na płycie!

LAZARUS – utwory z musicalu i 3 ostatnie studyjne nagrania Davida Bowie –  nareszcie dostępne na płycie!

LAZARUS – to nie tylko jeden z ostatnich, opublikowanych tuż przed śmiercią, przebojów Davida Bowie. To także tytuł musicalu wykorzystującego muzykę legendarnego wokalisty, do którego 21 października ukaże się ścieżka dźwiękowa – “Lazarus (Original Cast Recording)”. Poza musicalowymi interpretacjami 19 hitów ze różnych etapów kariery Bowiego – od ‘Life On Mars?’ przez ‘”Heroes”‘ i ‘Changes’ po ‘Love Is Lost’ – wydawnictwo to będzie szczególne z jeszcze jednego powodu. Tylko tu trafią 3 ostatnie nagrania zarejestrowane kiedykolwiek w studiu przez Davida – ‘No Plan’, ‘Killing A Little Time’ i ‘When I Met You’ – w wersji zarówno Bowiego (wyprodukowane przez Tony’ego Visconti podczas sesji do płyty ★), jak i zaśpiewane przez obsadę musicalu.
Producentem płyty “Lazarus (Original Cast Recording)” jest reżyser całego widowiska – Henry Hey, który wcześniej pracował z Davidem przy płycie “The Next Day’. Wśród wykonawców znaleźli się tu m.in. Michael C. Hall (znany z serialu ‘Dexter’), Sophia Anne Caruso, Cristin Miloti, Michael Esper i siedmioosobowy zespół towarzyszący wokalistom podczas występów z ‘Lazarusem’ w Nowym Jorku. Nagrania zarejestrowano 11 stycznia 2016 roku , niemal dosłownie chwilę po śmierci Davida Bowie – artyści dopiero w studio dowiedzieli się o tragicznych wydarzeniach poprzedniego wieczoru. Emocje w ich głosach słychać w każdym z zarejestrowanych utworów.

Okładkę do płyty zaprojektował Jonathan Barnbrook, grafik odpowiadający za okładki płyt  ★, The Next Day, Heathen i Nothing Has Changed.
Premiera musicalu napisanego przez Bowiego i Endę Walsh odbyła się 7 grudnia 2015 roku w New York Theatre Workshop i od razu zachwyciła publicznośc i krytyków, zachwalających jego stronę audio, jak i wizualną. Niemal rok później musical trafia na deski londyńskiego King Cross Theatre, gdzie oglądać go będzie można do stycznia 2017.
“Lazarus (Original Cast Recording)” ukazuje się w sprzedaży cyfrowej (zamawiając album na iTunes do natychmiastowego pobrania otrzymuje się utwory ‘Life On Mars?’ i tytułowy) a także 2 płytach CD i 3 płytach winylowych. Na stronie www artysty można nabyć też specjalną limitowaną edycje z białym winylem.

We wszystkich wydawnictwach fizycznych jeden z krążków zawiera wyłącznie nagrania w wykonaniu Davida Bowie.
tracklista:
CD 1:
1.    Hello Mary Lou (Goodbye Heart) – Ricky Nelson
2.    Lazarus – Michael C. Hall & Original New York Cast of Lazarus
3.    It’s No Game – Michael C. Hall, Lynn Craig & Original New York Cast of Lazarus
4.    This Is Not America – Sophia Anne Caruso & Original New York Cast of Lazarus
5.    The Man Who Sold The World – Charlie Pollock
6.    No Plan – Sophia Anne Caruso
7.    Love Is Lost – Michael Esper & Original New York Cast of Lazarus
8.    Changes – Cristin Milioti & Original New York Cast of Lazarus
9.    Where Are We Now? – Michael C. Hall & Original New York Cast of Lazarus
10.   Absolute Beginners – Michael C. Hall, Cristin Milioti, Michael Esper, Sophia Anne Caruso, Krystina Alabado & Original New York Cast of Lazarus
11.   Dirty Boys – Michael Esper
12.   Killing A Little Time – Michael C. Hall
13.   Life On Mars? – Sophia Anne Caruso
14.   All The Young Dudes – Nicholas Christopher, Lynn Craig, Michael Esper, Sophia Anne Caruso & Original New York Cast of Lazarus
15.   Sound And Vision – David Bowie
16.   Always Crashing In The Same Car – Cristin Milioti
17.   Valentine’s Day – Michael Esper & Original New York Cast of Lazarus
18.   When I Met You – Michael C. Hall & Krystina Alabado
19.   “Heroes” – Michael C. Hall, Sophia Anne Caruso & Original New York Cast of Lazarus
CD 2:
1.    Lazarus – David Bowie
2.    No Plan – David Bowie
3.    Killing A Little Time – David Bowie
4.    When I Met You – David Bowie