Skip content

LIMBOSKI prezentuje klip promujący nowy album!

LIMBOSKI prezentuje klip promujący nowy album!

LIMBOSKI prezentuje klip promujący nowy album!

 

ZOBACZ „WESOŁE ROZMOWY Z OTCHŁANIĄ” NA VEVO/YT

 

 

Utwór „Wesołe rozmowy z otchłanią” promuje najnowszy album Limboskiego zatytułowany „W trawie. I inne jeszcze młode.” Płyta na półki sklepowe trafi już 21 października. (ZAMÓW ALBUM W PRZEDSPRZEDAŻY TUTAJ). Na utwór można oddawać głosy na Liście Przebojów Programu Trzeciego: http://lp3.polskieradio.pl/glosowanie/listaDoGlosowania.aspx

 

 

W czasach perfekcyjnie sformatowanej i nienagannie wyprodukowanej muzyki rozrywkowej niewielu wykonawców ma do zaoferowania coś swojego – oryginalny pomysł na wypowiedź autorską. Dlatego na wagę złota są postaci, które podążają swoją ścieżką i nie boją się artystycznego ryzyka. Jedną z nich jest właśnie Limboski (naprawdę nazywa się Michał Augustyniak) aktywny na naszej alternatywnej scenie od kilku lat, a teraz wypływający na szerokie wody rynku fonograficznego. O sobie mówi, że w młodości planował zostać pisarzem, a książki inspirowały go bardziej od piosenek. Jednak po przygodzie z teatrologią podjął studia jazzowe, a ostatecznie postanowił wyrażać się poprzez medium dźwiękowe. Tym niemniej błyskotliwa warstwa literacka pozostała wielkim atutem jego twórczości – zarówno w polskojęzycznej, jak i anglojęzycznej odsłonie.

 

 

Nadchodząca płyta Limboskiego zawiera esencję jego dotychczasowej twórczości po polsku oraz kilka nowych utworów. Podstawą jest dziesięć charakterystycznych pieśni wybranych z dotychczasowej dyskografii Michała, która składa się z sześciu autorskich albumów.  Jednak wielką atrakcją materiału są utwory, których próżno szukać na poprzednich wydawnictwach. Chwytliwe „Wesołe rozmowy z otchłanią”, prowokacyjne „Ja nie boję się śmierci” ubarwione uroczym cytatem z „Dark Side of the Moon” Pink Floyd i bujające w rytmie reggae pełne nadziei motto „Nie poddawaj się” to perełki w dorobku Limboskiego. Fani znajdą tu także znane z emisji w radiowej Trójce, nigdy wcześniej niepublikowane nagrania „Świat to kwiat” i „W trawie”. Kto śledzi charyzmatyczne głosy na rodzimej scenie, powinien uważnie się wsłuchać.

 

 

Tracklista:

 

 1. Świat to kwiat
 2. Ani ani
 3. Syrenki
 4. Nie rozumiesz mnie (feat. Ola Bilińska)
 5. Piosenka dla mężatki
 6. Jezus był słaby
 7. Dziewczyna z ameryki
 8. Spacery
 9. Czarne Serce
 10. W trawie
 11. Wesołe rozmowy z otchłanią
 12. Ja nie boję się śmierci
 13. Nie poddawaj się

 

 

***

 

Obserwuj LIMBOSKIEGO w Internecie:

Facebook | YouTube

 

Znajdziesz nas na :

Facebook | Instagram | Twitter | YouTube | WWW