Skip content

LIMBOSKI z nową płytą. “W trawie. I inne jeszcze młode” – poznajcie szczegóły

LIMBOSKI z nową płytą. “W trawie. I inne jeszcze młode” – poznajcie szczegóły

LIMBOSKI z nową płytą zatytułowaną „W trawie. I inne jeszcze młode”. Poznajcie szczegóły!

 

W czasach perfekcyjnie sformatowanej i nienagannie wyprodukowanej muzyki rozrywkowej niewielu wykonawców ma do zaoferowania coś swojego – oryginalny pomysł na wypowiedź autorską. Dlatego na wagę złota są postaci, które podążają swoją ścieżką i nie boją się artystycznego ryzyka. Jedną z nich jest właśnie Limboski (naprawdę nazywa się Michał Augustyniak) aktywny na naszej alternatywnej scenie od kilku lat, a teraz wypływający na szerokie wody rynku fonograficznego. O sobie mówi, że w młodości planował zostać pisarzem, a książki inspirowały go bardziej od piosenek. Jednak po przygodzie z teatrologią podjął studia jazzowe, a ostatecznie postanowił wyrażać się poprzez medium dźwiękowe. Tym niemniej błyskotliwa warstwa literacka pozostała wielkim atutem jego twórczości – zarówno w polskojęzycznej, jak i anglojęzycznej odsłonie.

 

O czym będzie można przekonać się już 21 października. Tego dnia na półki sklepowe trafi nowy album LIMBOSKIEGO zatytułowany „W trawie. I inne jeszcze młode”. Album promuje utwór „Wesołe rozmowy z otchłanią”, który został piosenką dni w Trójce: http://www.polskieradio.pl/9/210/Artykul/1670440,Limboski-Wesole-rozmowy-z-otchlania.

 

Nadchodząca płyta Limboskiego zawiera esencję jego dotychczasowej twórczości po polsku oraz kilka nowych utworów. Podstawą jest dziesięć charakterystycznych pieśni wybranych z dotychczasowej dyskografii Michała, która składa się z sześciu solowych albumów.  Jednak wielką atrakcją materiału są utwory, których próżno szukać na poprzednich wydawnictwach. Chwytliwe „Wesołe rozmowy z otchłanią”, prowokacyjne „Ja nie boję się śmierci” ubarwione uroczym cytatem z „Dark Side of the Moon” Pink Floyd i bujające w rytmie reggae pełne nadziei motto „Nie poddawaj się” to perełki w dorobku Limboskiego. Fani znajdą tu także znane z emisji w radiowej Trójce, nigdy wcześniej niepublikowane nagrania „Świat to kwiat” i „W trawie”. Kto śledzi charyzmatyczne głosy na rodzimej scenie, powinien uważnie się wsłuchać.

Tracklista:

 

 1. Świat to kwiat
 2. Ani ani
 3. Syrenki
 4. Nie rozumiesz mnie (feat. Ola Bilińska)
 5. Piosenka dla mężatki
 6. Jezus był słaby
 7. Dziewczyna z ameryki
 8. Spacery
 9. Czarne Serce
 10. W trawie
 11. Wesołe rozmowy z otchłanią
 12. Ja nie boję się śmierci
 13. Nie poddawaj się

 

Więcej informacji o artyście: FACEBOOK  | YOUTUBE | WWW

 

FB Sony Music: https://www.facebook.com/sonymusicpoland/?fref=ts

Instagram: https://www.instagram.com/sonymusicpoland/?hl=pl

Twitter: https://twitter.com/sonymusicpl?lang=pl

www: http://www.sonymusic.pl/