Skip content

„Mam zaśpiewać coś o cyrku” – nowy teledysk Maćka Maleńczuka zaprasza do Cyrku Narodowego!

„Mam zaśpiewać coś o cyrku” – nowy teledysk Maćka Maleńczuka zaprasza do Cyrku Narodowego!

„Mam zaśpiewać coś o cyrku” – nowy teledysk Maćka Maleńczuka zaprasza do Cyrku Narodowego. [YOUTUBE/VEVO]

Tekst Młynarskiego w interpretacji Maleńczuka otrzymał animowaną odsłonę. Twórcy klipu, duet Esy-floresy przenoszą nas na cyrkową estradę. Wyrazisty i sugestywny klip [YOUTUBE/VEVO], udowadnia, że Młynarski jest twórcą wiecznie żywym i aktualnym.

W „Mam zaśpiewać coś o cyrku” Młynarski w mistrzowskich słowach wylicza kolejne absurdy zastanej mu rzeczywistości, by w finale dojść do przykrego wniosku: „…bo, Kochani, kto, na co dzień żyje w cyrku, temu cyrkiem zdaje się normalne życie.” W utworze ramię w ramię z warstwą tekstową, idą autorskie kompozycje i wokalne interpretacje Macieja Maleńczuka, które brawurowo podkręcają klimat poezji Młynarskiego.

To pierwszy teledysk promujący album „Maleńczuk gra Młynarskiego”. Maciej Maleńczuk tym razem wziął na warsztat dwanaście utworów zmarłego w marcu tego roku wybitnego polskiego poety i tekściarza. Praca nad płytą zakończyła się cztery dni przed śmiercią Wojciecha Młynarskiego, który z powodów zdrowotnych nie mógł spotkać się z Maleńczukiem, by cały projekt przedyskutować. Za to zielone światło dał płycie syn artysty, Jan Młynarski. Muzyk zaprosił do nagrania krakowskich instrumentalistów – perkusistę Wiesława Jamioła, basistę Dominika Wywrockiego i wirtuoza gitary Marka Piątka, z którymi wspólnie stworzył wyraziste, muzyczne interpretacje do słów jednego z najwybitniejszych polskich tekściarzy.

Płyta „Maleńczuk gra Młynarskiego” ukazała się 13 października (POSŁUCHAJ).

Tracklista:

 1. Mam zaśpiewać coś o cyrku
 2. Absolutnie
 3. Maraton Sopot – Puck
 4. Żniwna dziewczyna
 5. Nowa jElita
 6. Co by tu jeszcze
 7. Szajba
 8. Jeszcze w zielone gramy
 9. W co się bawić
 10. Tupnął książę
 11. Ballada o dwóch koniach
 12. Ballada o szewcu Dratewce

Znajdziesz nas na:

Facebook | Instagram | Twitter | YouTube | WWW