Skip content

MANIC STREET PRECHERS powracają z pierwszą nową muzyką od 4 lat – posłuchaj ‘International Blue’ już teraz!

MANIC STREET PRECHERS powracają z pierwszą nową muzyką od 4 lat – posłuchaj ‘International Blue’ już teraz!

MANIC STREET PRECHERS

Pierwszy singiel z 13. płyty studyjnej – ‘INTERNATIONAL BLUE’-  już do odsłuchu TUTAJ !

‘International Blue’ to pierwsza nowa Muzyka od MANIC STREET PREACHERS od 4 lat. Utwór zapowiada 13. studyjną płytę formacji – ‘Resistance Is Futile’ – jaka ukaże się nakładem Columbia/Sony 4 kwietnia 2018 roku. Brzmienie utworu to klasyczni Manic Street Preachers a piosenka zainspirowana jest zimowym słońcem w Nicei i dziełami francuskiego artysty nowego realizmu Yvesa Kleina. Riffy w refrenie nie ustępują niczym największym hitom zespołu – takim jak ‘Generation Terrorists’ czy ‘Everything Must Go’.

Nicky Wire: „Układałem tekst tego utworu przez pięć lat, od kiedy miałem okazję być w Nicei i zrozumieć, jak odcień International Klein Blue Yvesa Kleina nierozerwalnie łączy się z głębią Morza Śródziemnego. To była chwila połączenia się z naturą – niewymuszona, nieprzeintelektualizowana. Wzbogacenie duszy, o które trudno w dzisiejszych czasach. Ten utwór niesie naiwna energia, jaka towarzyszyła nam kiedyś przy pisaniu ‘Motorcycle Emptiness’”.

James Dean Bradfield dodaje: “Nieraz wystarczy mi tylko dobry tytuł, żeby moja wyobraźnia zaczęła galopować. Słowo ‘niebieski’ przypomniało mi popowe płyty przy których dorastaliśmy – Wah! ‘Story of the Blues’, ‘Moon is Blue’ Colourbox, Orange Juice ‘Blue Boy’ czy ’ In Bluer Skies’ Echo and the Bunnymen. Słuchając tych płyt w radiu czuliśmy niewyobrażalną wolność, którą chciałem oddać w tym utworze. Taką, jaką czuje się jadąc autostradą przez pustynię w Ameryce. Próbowałem napisać coś w stylu Springsteena czy War on Drugs, ale w wersji europejskiej. Czasem próba opisania uczucia wystarczy do nagrania jednego, dobrego numeru.”

O płycie ” Resistance is Futile’” zespół mówi: to piosenki o pamięci, stracie, zapomnianej historii, skomplikowanej rzeczywistości i sztuce sposobie ukrycia się i źródle inspiracji.

Nowy krążek Manic Street Preachers promować będą trasą koncertową wraz z formacją The Coral.