Skip content

MARCO MENGONI – płyty największej gwiazdy włoskiej piosenki nareszcie w Polsce!

MARCO MENGONI – płyty największej gwiazdy włoskiej piosenki nareszcie w Polsce!

Marco Mengoni to jeden z najpopularniejszych włoskich wokalistów ostatnich lat. Dwukrotny zdobywca nagrody MTV dla Najlepszego Artysty Europejskiego (w tym najnowszej – z 2015 roku) od 7 lat bije rekordy popularności w słonecznej Italii: wyprzedaje stadiony, wydaje płyty osiągające multiplatynowy nakład, wygrywa festiwale, dubbinguje filmy i udziela wykładów na uniwersytetach. Nie narzeka na brak pomysłów – single na ostatnią płytę pozwolił wybierać fanom obwożąc ich samochodem po Włoszech, uruchomił aplikację pozwalającą lepiej poznać jego twórczość (20 tys. pobrań w jeden dzień, jedna z najszybciej sprzedających się aplikacji w historii) też wydał własne iBooki pokazujące proces nagrywania płyt. Mimo, że Marco to już człowiek-instytucja, wciąż pamięta jak nagrywać świetne piosenki –trafiające także w gusta tych, którzy nigdy nie słuchali włoskiej muzyki!

 

W u. b. roku Marco wydal dwupłytowy projekt ‘Parole In Circolo’ opublikowany w formie dwóch oddzielnie wydanych płyt, określając go jako ‘playlista w trakcie ciągłego tworzenia’. Pierwsza – zatytułowana ‘Parole in Circolo’ ukazała się oryginalnie w styczniu 2015 i była najlepiej sprzedającą się płytą we Włoszech w pierwszej połowie roku (status Potrójnej Platyny!). Przyniosła takie hity jak ‘Guerriero’ i ‘Io ti aspetto’, który dzięki licznym remixom stał się włoskim przebojem lata. Druga – wydana w grudniu ‘Le Cose Che Non Ho’ status Platyny zdobyła już w ciągu miesiąca. Na płycie znajdziemy singliel „Parole In Circolo” (który nadał tytuł poprzedniej części) i „Rock Bottom”, anglojęzyczny kawałek, który specjalnie dla Marco napisała znana na całym świecie wokalistka i autorka hitów – Sia. Marco jest w tym momencie drugim europejskim artystą po Davidzie Gueccie, którego spotkał ten zaszczyt.

 

W Polsce oba albumy Marco ukazują się na płytach jednego dnia – 11 marca. W wersjach cyfrowych są dostępne już teraz (pobierz z iTunes „Parole in circolo” i „Le cose che non ho”).

 

 

Tracklista “Parole in circolo”:
1. Guerriero
2. Esseri umani
3. Invincibile
4. Io ti aspetto
5. La neve prima che cada
6. Come un attimo fa
7. Ed è per questo
8. Se sei come sei
9. Se io fossi te
10. Mai e per sempre

 

Tracklista „Le cose che non ho”:

1.Ricorderai l’amore
2. Ti ho voluto bene veramente
3. Ad occhi chiusi
4. Resti indifferente
5. Parole in circolo
6. La nostra estate
7. Solo due satelliti
8. Rock Bottom
9. Le cose che non ho
10. Dove siamo
11. Nemmeno un grammo