Skip content

Michał Bajor triumfuje na OLiS!

Michał Bajor triumfuje na OLiS!

Michał Bajor triumfuje na OLiS!

Trudno uwierzyć, że od debiutu Michała Bajora minęło prawie 45 lat.

Ostatnia płyta artysty, zatytułowana “Moja miłość” – wydana przez Sony Music w 2015 roku i będąca swoistym hołdem, złożonym Wojciechowi Młynarskiemu, jeszcze za jego życia, bo zawierająca wyłącznie jego teksty – okazała się niebywałym sukcesem fonograficznym. Zyskała status Platynowej Płyty, 50 razy pojawiła się na Ogólnopolskiej Liście Sprzedaży OLiS, zagarnęła najwyższą pozycję w TOP 50, a w drugim roku od wydania, jest nadal w grupie 10 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Niesłabnąca popularność tego materiału i wyjątkowa charyzma Bajora powodują, że również trasa koncertowa, promująca “Moją miłość” okazała się ogromnym sukcesem. W niektórych salach koncertowych w Polsce, Bajor występował dwa wieczory z rzędu.

Nowa płyta Michała Bajora “Od Kofty… do Korcza”, zapowiedziana przez Sony na 21 kwietnia, niejako podsumowująca kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, będzie dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku).

Na repertuar jubileuszowego zestawu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty – te, o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora.

Materiał zostanie podzielony na dwie części, które ukażą się nakładem wytwórni Sony Music z półrocznym odstępem. Dla sympatyków Michała Bajora ten zbiór będzie niewątpliwie wymarzoną i niezastąpioną perłą w całej jego dyskografii.

“Od Kofty… do Korcza” Vol. 1

TRACKLISTA:

CD 1

  1. Oddaj mi samotność

Mandalay

Chciałbym

Albertyna

Nie trzeba mówić nic

Femme fatale

Nasza niebezpieczna miłość

Ja wbity w kąt

Naszych matek maleńkie mieszkanka

Taka miłość w sam raz

Stonowany luz

Chwila

Co to jest czułość

Co ma przeminąć, to przeminie

bonus:

Nie chcę więcej

 

Obserwuj MICHAŁA BAJORA w Internecie:

Facebook | WWW

Znajdziesz nas na:

Facebook | Instagram | Twitter | YouTube | WWW