Skip content

Michał Szpak najpopularniejszym artystą w internecie 2016 roku!

Michał Szpak najpopularniejszym artystą w internecie 2016 roku!

Czego Polacy najczęściej szukali w internecie w 2016 roku? Okazuje się, że Michał Szpak jest najpopularniejszym artystą w polskiej sieci, a jego nazwisko było najczęściej wpisywanym  w wyszukiwarkę Google zaraz obok Andrzeja Wajdy i Marii Czubaszek.

 

Niedawno Google opublikowało zestawienie „Rok w wyszukiwarce”, przedstawiające hasła, które zyskały największą popularność w 2016 roku. Z podsumowania wynika, że najczęściej wyszukiwanym polskim artystą jest Michał Szpak, który uplasował się na 9. miejscu tuż przed Wajdą w kategorii „Ludzie”. Do częstego wpisywania nazwiska artysty w wyszukiwarkę niewątpliwie przyczynił się rewelacyjny występ podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2016, gdzie Szpak wykonał utwór „Color of Your Life” (do obejrzenia tutaj). Jego występ został doceniony przez odbiorców i uplasował się na 3. pozycji w głosowaniu widzów i na 8. w finałowym zestawieniu. Teledysk do piosenki został obejrzany już ponad 9 mln razy!

 

Utwór znalazł się na najnowszym albumie Szpaka „Byle Być Sobą”. Jeśli jeszcze go nie macie na swoich półkach, możecie go kupić TUTAJ!

 

Miejsce w zestawieniu Google można zaliczyć do długiej listy sukcesów artysty z mijającego roku. Warto przypomnieć, że w 2016 roku Michał Szpak zdobył nagrodę Grand Prix „Złote Opole”, zajął czołowe miejsce na Oficjalnej Liście Sprzedaży Płytowej OLiS, otrzymał status Platynowej Płyty za album „Byle być sobą” oraz podwójnej platyny za singiel „Color Of Your Life”. Do tej listy dołączamy również tegoroczne podsumowanie serwisu Spotify, według którego Michał Szpak znalazł się w pierwszej dziesiątce najczęściej słuchanych polskich artystów za granicą w 2016 roku!

 

W rankingu Google znalazło się 28 kategorii, m.in.: ludzie, wydarzenia, filmy, aktorzy, sportowcy i tematy, które poruszyły Polaków. Wśród osobowości na podium znaleźli się również Donald Trump, David Bowie, Prince i Maria Czubaszek. Zestawienie objęło wszystkich polskich użytkowników wyszukiwarki Google, korzystających zarówno z komputerów, jak i urządzeń mobilnych.

 

Pełna lista zestawienia Google w kategorii Ludzie:

  1. Donald Trump
  2. David Bowie
  3. Prince
  4. Ewa Tylman
  5. Maria Czubaszek
  6. Melania Trump
  7. Olga Omeljaniec
  8. Alan Rickman
  9. Michał Szpak
  10. Andrzej Wajda

 

Obserwuj MICHAŁA SZPAKA w internecie:

Facebook Instagram | YouTube | www

Znajdziesz nas na:

Facebook Instagram Twitter YouTube WWW