Skip content

Muzyka Jeana-Michela Jarre’a w wirtualnej rzeczywistości!

Muzyka Jeana-Michela Jarre’a w wirtualnej rzeczywistości!
Muzyka Jeana-Michela Jarre’a w wirtualnej rzeczywistości!
Muzyka Jeana-Michela Jarre’a w wirtualnej rzeczywistości!

Muzyka Jeana-Michela Jarre’a w wirtualnej rzeczywistości!

Pionier muzyki elektronicznej jeden z jej najważniejszych twórców, Jean-Michel Jarre ogłosił kolejny ambitny projekt, który łączy muzykę z technologicznymi nowinkami. Artysta nawiązał współpracę z wiodąca platformą społecznościową VR – TheWaveVR, która umożliwi jego fanom doświadczenie najnowszego albumu artysty „Equinoxe Infinity” w wirtualnej rzeczywistości.

Koncerty Jeana-Michela Jarre’a słyną z nowatorskich i imponujących rozwiązań technologicznych. TheWaveVR pozwala odtworzyć ich magię we własnym salonie! Użytkownicy platformy mają możliwość zremiksować utwory z płyty „Equinoxe Infinity” za pomocą wirtualnych narzędzi oraz zorganizować wydarzenia, w których mogą wziąć udział inni użytkownicy platformy.

Dodatkowo, uznany ilustrator komiksów oraz artysta cyfrowy Sutu stworzył grafiki 3D inspirowane okładką „Equinoxe Infinity”. Użytkownicy będą mogli wkomponować stworzone obrazy, w tym słynnych „Obserwatorów” („Watchers”), w swoje wirtualne koncerty, tworząc w ten sposób przenikające się i responsywne środowisko audiowizualne.

Sam Jarre będzie gospodarzem jednorazowego wirtualnego spotkania Q&A w TheWave 12 grudnia o godzinie 16. Zostanie to poprzedzone specjalnym pokazem przygotowanym przez Sutu, który odbędzie się godzinę wcześniej, podczas którego zaprezentowane zostaną wizualizacje przygotowane przez artystę.

„Wirtualna rzeczywistość to nowy front dla muzyki” – mówi Jean-Michel Jarre. – „Album Equinoxe Infinity to refleksja nad tym, gdzie zmierzamy jako społeczeństwo oraz nad sposobami, w jaki sztuczna inteligencja i zdolność maszyn do uczenia się, mogą na nas wpłynąć. Byłem zawsze pełen pasji wobec potencjału muzyki do łączenia się z technologiami przyszłości. Podoba mi się to, w jaki sposób doświadczenie, które umożliwia TheWaveVR, pozwala przekroczyć ograniczenia rzeczywistości. Twórcy mogą stworzyć w tej platformie koncert posługując się swoją wyobraźnią. Dlatego Equinoxe Infinity tak pasuje do tego świata”.

Komentując współpracę, Adam Arrigo, CEO TheWaveVR, powiedział: „Kiedy odwiedzicie nasze biura, znajdziecie w nich książkę Push Turn Move: Interface Design in Electronic na honorowej pozycji. Jean-Michel napisał wstęp do tej książki. Czujemy, że nasze dusze są pokrewne, jeśli chodzi o zainteresowania muzyczne i nasze pasje. Kiedy spotkaliśmy Jeana-Michela, poczuliśmy, że jest pełen zrozumienia wobec istotnej roli dla przyszłości muzyki, jaką mają wciągające, wizualne doświadczenia takie, jak nasze. To dla nas zaszczyt, że możemy przedstawić muzykę Jeana-Michela za pomocą TheWaveVR”.

Pokazy w TheWaveVR dostępne są dla każdego, kto posiada sprzęt do VR HTC Vive lub Oculus Rift VR oraz darmową aplikację TheWaveVR, dostępną na Steam oraz Oculus Home.

“Equinoxe Infinity” to długo oczekiwany sequel do słynnego albumu “Equinoxe” Jean-Michela Jarre’a, który ukazał się dokładnie czterdzieści lat wcześniej, 16 listopada 1978 roku. Płyta zawiera 10 zupełnie nowych utworów. Nowa część inspirowana jest relacją między ludzkością a nową technologią, zwłaszcza sztuczną inteligencją i zmianom, jakie zachodzą w nas w wyniku postępu technologicznego. Okładkę albumu, nawiązującą do ikonicznej okładki oryginału, zaprojektował Filip Hodas.