Skip content

Najwięksi rockowi gracze razem w nowym projekcie! Debiutancki krążek Saint Asonia ukazuje się w Polsce 23 października!

Najwięksi rockowi gracze razem w nowym projekcie! Debiutancki krążek Saint Asonia ukazuje się w Polsce 23 października!

Najwięksi rockowi gracze razem w nowym projekcie!

 st asonia

 Szczegóły debiutanckiego albumu

Historia Saint Asonia zaczyna się w 2014 roku, kiedy to były wokalista Three Days Grace, Adam Gontier, odebrał telefon od głównego gitarzysty grupy Staind – Mike’a Mushoka. Wówczas chodziło o „napisanie tylko kilku piosenek”, jednak dwójkę muzyków szybko połączyła wspólna pasja i postanowili stworzyć razem coś nowego. Dołączyli do nich perkusista Rich Beddoe (Finger Eleven) oraz basista Corey Lowery (Dark New Day, Stereomud, Eye Empire) i dopiero w takim składzie zespół zaistniał na scenie.

Kiedy weszliśmy do studia, skończyliśmy nagrywać po pięciu tygodniach. „Asonia” oznacza totalną głuchotę. To symbol niedopuszczenia do siebie żadnych głosów z zewnątrz, tylko skupienia się na sobie. To coś zupełnie innego od tego co robiliśmy wcześniej. To jest właśnie to, czego potrzebuje teraz muzyka rockowa – czegoś co jest surowe, prawdziwe i prosto z serca” odpowiada o procesie tworzenia Adam Gontier.

Debiutancki album Saint Asonia promuje singiel „Better Place”, który zaczyna się wyważonym gitarowym wstępem, aby zamienić się w potężnie brzmiący refren. „Kiedy Mike zaczął grać ten utwór, po 30 sekundach zacząłem śpiewać jego melodię” wspomina proces tworzenia Gontier. „To piosenka o wyjściu z mroku i dostania się do lepszego miejsca. Świetnie ukazuje on Saint Asonia jako całość. Piosenka jest bezpośrednia i szczera oraz podkreśla wszystko to, co każdy z nas ma do zaoferowania”.

Do utworu został nakręcony teledysk, który dostępny jest już na VEVO. Piosenki promujące album „Saint Asonia” dostępne do odsłuchu w serwisach streamingowych oraz do kupienia w wersji cyfrowej – kliknij TUTAJ po więcej informacji.

Płyta w Polsce ukaże się na nośniku CD już 23 października 2015.

Tracklista

 1. Better Place
 2. Blow Me Wide Open
 3. Live My Life
 4. Even Though I Say
 5. Fairy Tale
 6. King Of Nothing
 7. Waste My Time
 8. Dying Slowly
 9. Trying To Catch Up With The World
 10. Happy Tragedy
 11. Leaving Minnesota