Skip content

Nigel Kennedy apeluje o zwrot inspirującego i niezastąpionego instrumentu i oferuje 4.000 PLN !!!!!!

Nigel Kennedy apeluje o zwrot inspirującego i niezastąpionego instrumentu i oferuje 4.000 PLN !!!!!!

Nigel Kennedy apeluje o zwrot inspirującego i niezastąpionego instrumentu i oferuje 4.000 PLN !!!!!!

 

Jeden z instrumentów znakomitego skrzypka Nigela Kennediego zaginął podczas pobytu artysty w Hotelu Leśny Dwór w Sulęczynie w okolicach Gdańska. Nigel apeluje o podanie informacji dotyczących miejsca, w którym mogą znajdować  się skrzypce sygnowane „Martin Bouette fecit 1998”.

 

Nigel traktował te skrzypce jak „…drogiego sercu, bliskiego przyjaciela, który jest nie do zastąpienia o wielkiej wartości emocjonalnej…”.

Instrument to skrzypce 4/4, posiadające w środku kartkę “Martin Bouette fecit 1998”, są koloru ciemnego złota ( patrz zdjęcie). Skrzypce znajdowały się w ciemnoczerwonym futerale ( patrz zdjęcie), w którym były również  2 smyczki. Nigel widział swoje skrzypce po raz ostatni w pokoju hotelowym w Sulęczynie przed wyjazdem na koncerty do Niemiec  w ostatnich dniach czerwca. Ich zaginięci zauważył dopiero po przyjeździe do Niemiec 1 lipca 2016. Od razu poprosił personel hotelu Leśny Dwór oraz swych przyjaciół o sprawdzenie pokoju hotelowego. Niestety okazało się, że skrzypce zniknęły.

Nigel wyznał : … zakochałem się w tych skrzypcach  od momentu ich kupna. Kocham ten instrument nawet bardziej teraz.  Dostarcza mi prawdziwej inspiracji… ”.Rzecznik artysty zadeklarował nagrodę 4.000 PLN dla osoby, która przyczyni się do odzyskania instrumentu i smyczków w dobrym stanie. Skrzypce nie posiadają wielkiej wartosci materialnej, nie mniej są niezwykle cenne dla Nigela.  Wspólnie dorastali  w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Grał na nich od 10 lat i są częścią  jego muzycznej osobowości, a także źródłem inspiracji muzycznej . Podoba mu się ich dżwięk, który rozwijał się wraz z nim. Jest do nich niezwykle przywiązany dlatego zdecydowani jesteśmy nagrodzić każdego, kto udzieli informacji mogących pomóc w odzyskaniu skrzypiec, bez zadawania pytań.

 

Opóźnienie w opublikowaniu tego apelu spowodowane było nadzieją odzyskania instrumentu przy pomocy Policji. Niestety dotychczasowe poszukiwania nie przyniosły sukcesów. Jedyną zatem nadzieją pozostaje opublikowanie tej informacji w mediach. Nigel, który dwukrotnie występował charytatywnie  podczas festiwalu jazzowego w Sulęczynie zwraca się z prośbą o informacje mogące przyczynić się do odnalezienia skrzypiec.

Informacje należy składać na adres mailowy : [email protected] lub pod numer telefoniczny +48601895247

 n1 n2 n3 n4 n5