Skip content

Nowy album Ojca Muzyki Elektronicznej – Planet Jarre (premiera:14.09.18)

Nowy album Ojca Muzyki Elektronicznej – Planet Jarre (premiera:14.09.18)

JEAN-MICHEL JARRE – 50 LAT MUZYCZNEJ PODRÓŻY

 

LEGENDARNY FRANCUSKI PIONIER MUZYKI ELEKTRONICZNEJ PREZENTUJE:

 

“PLANET JARRE”

 

41 WIELKICH HITÓW W TYM 2 NOWE UTWORY: “COACHELLA OPENING” & “HERBALIZER”

 

 

 

 

PREMIERA: 14 WRZESNIA 2018

 

Ojciec chrzestny muzyki elektronicznej JEAN-MICHEL JARRE (JMJ) ¶więtuje swoje 50-lecie muzycznej podróży. Celebrujac to wydarzenie Sony Music / Legacy Recording z dum± zapowiadaja premiere niezwykłego albumu zawieraj±cego największe hity artysty oraz dwa nowe utwory. Wszystkie nagrania, które artysta zamie¶cił na tym albumie zostały zmodernizowane w dĽwięku wyj±tkowej jako¶ci.

 

“Pracujac nad tym projektem zdałem sobie sprawę, że mam cztery zupełnie różne style kompozycji “, wyja¶nia Jarre. “Istnieje powszechny pogl±d, że ludzie koncentruj± się na krótkich momentach muzyki poprzez ci±głe przeł±czanie. To niekoniecznie jest prawd±. W naszym codziennym życiu spędzamy coraz więcej czasu, słuchaj±c playlist. Gdziekolwiek jeste¶my i cokolwiek robimy. Z tego powodu postanowiłem podzielić ten projekt na cztery różne czę¶ci, cztery różne ¶wiaty, które tworz± mój własny ¶wiat … moj± własn± planetę. I mam nadzieję, że spodoba się Tobie ta podróż. ”

 

Album “Planet Jarre” składa sie z czterech czę¶ci: Soundscapes, Themes, Sequences, Explorations & Early Works.

 

Soundscapes czerpie z naturalnego wyczucia artysty do akustycznego estetyzmu i kompozycji atmosfery przełożonej na dĽwiekowe pejzaże. Do długich i znanych ambientowych utworów , takich  jak “Oxygene 1”, “Equinoxe 2” i “Chronology 1” doł±czaj± nowsze utwory, takie jak “The Heart of Noise” z albumu Electronica.

 

Themes zawiera m.in. ponadczasowe utwory, takie jak:  i struktury podobne do piosenek, takie jak: “Oxygene 2,” “Oxygene 4,” “Zoolookologie” oraz “Industrial Revolution Part 2”

 

Dziewięć utworów na Sequences opiera się na powtarzalnych i hipnotycznych sekwencjach, które mog± tworzyć tylko instrumenty elektroniczne. Dzięki wczesnym utworom, takim jak “Arpeggiator” i “Revolutions” Jarre ukształtował przyszło¶ć muzyki elektronicznej. Znalazły sie tutaj także nowsze utwory: “Stardust,” nagrany wspólnie z gwiazd± muzyki klubowej Arminem van Buurenem oraz skomponowane niedawno I wcze¶niej niepublikowane utwory: “Coachella Opening” oraz “Herbalizer”.

 

Jedn± z najbardziej intryguj±cych cech Explorations & Early Works jest niewydane wcze¶niej nagranie demo z mitycznej “Music For Supermarkets”, jedynego unikalnego nagrania, które pozostało z albumu zniszczonego przez artystę po emisji radiowej. Utwór “Erosmachine” cofa nas do roku 1969 we wczesny okres twórczo¶ci JMJ.

 

Wydawnictwo “Planet Jarre” ukaże się 14 wrze¶nia 2018 roku dołaczajac do ponad osiemdziesieciu milionów sprzedanych płyt artysty. Ten wyjakowy album dostępny bedzie na dwupłytowych albumach Anniversary Edition oraz Deluxe Edition, kolekcjonerskim boxie Super Deluxe Edition (zawieraj±cym m.in. dwie kasety magnetofonowe!), czteropłytowym albumie winylowym oraz w serwisach cyfrowych.

 

PLANET JARRE

 

Soundscapes

 

Oxygene 1

Oxygene 19

Rendez-Vous 1

Millions of Stars

Chronology 1

Oxygene 20

Equinoxe 2

Waiting for Cousteau

The Heart of Noise (Origin)

 

Themes

 

Industrial Revolution Part 2

Oxygene 4

Equinoxe 5

Oxygene 2

Zoolookologie

Bells

Equinoxe 4

Magnetic Field 2

Rendez-Vous 2 (Laser Harp)

Rendez-Vous 4

Chronology 4

 

Sequences

 

Coachella Opening

Arpeggiator

Automatic Part 1 with Vince Clarke

Exit with Edward Snowden

Equinoxe 7

Oxygene 8

Stardust with Armin van Buuren

Herbalizer

Revolutions

 

Explorations & Early Works

 

Ethnicolor

Souvenir of China

Blah Blah Café

Music for Supermarkets (Demo Excerpt)

Roseland / Le Pays de Rose

La Cage

Erosmachine

Hypnose

The Song of the Burnt Barns / La Chanson des Granges Brulees

Happiness is a Sad Song

Aor Bleu

Last Rendez-Vous