Skip content

Nowy singiel Limboskiego! Posłuchaj “W naszym małym dziwnym mieście”

Nowy singiel Limboskiego! Posłuchaj “W naszym małym dziwnym mieście”

 

“W naszym małym dziwnym mieście” (POSŁUCHAJ) to czwarty singiel Limboskiego z płyty “Poliamoria”. Utwór utrzymany jest w stylistyce retro z charakterystycznymi chórkami żeńskimi.

Obecna moda na synth-pop to przecież non stop stylizacja na brzmienia z lat 80. Gdyby ktoś zrobił to w latach 90. , to ludzie uznaliby to raczej za pastisz, a teraz ten styl dominuje i nikt nie zwraca na to uwagi. Pasuje to do powszechnego, uśrednionego gustu, wiec nikt tego nie kwestionuje. – mówi Limboski

„Poliamoria” (ZAMÓW) ukazała się w kwietniu 2018 roku. Album to zdecydowanie najbardziej dojrzały tekstowo i dopracowany muzycznie materiał w dotychczasowej karierze Limboskiego. Tym razem pielęgnowana od wielu lat słabość do amerykańskiej muzyki źródeł (bluesa, folku i korzennego rock’n’rolla) to dla Limboskiego zaledwie punkt wyjścia. Celem –  napisanie piosenek nośnych, przystępnych, mądrych i urzekających stylistycznym bogactwem. Na wszystkich tych polach artysta odnosi bezdyskusyjny sukces. W programie płyty znalazły się ostre, dynamiczne riffy gitarowe, ale też egzystencjalne w wymowie ballady podszyte duchem gospel czy country. Całość po raz kolejny w przypadku Limboskiego spaja produkcyjna ręka Marcina Borsa.

 

Album promowały single: „Nie idź tam” (POSŁUCHAJ) – country-folkowa ballada zainspirowana piosenkami Boba Dylana, „Czarne chmury” (POSŁUCHAJ) – energetyczny, rockowy utwór z tekstowym pazurem oraz delikatna ballada – „Z fantazją” (POSŁUCHAJ).

 

Obserwuj Limboskiego na:

Facebook |InstagramYouTube

Znajdziesz nas na:

Facebook | Instagram | Twitter | YouTube | WWW