Skip content

Joe Satriani prosi o pomoc fanów!

Joe Satriani prosi o pomoc fanów!

Legendarny gitarzysta Joe Satriani już niedługo ruszy w trasę koncertową promującą album “Shockwave Supernova”! 18 października zagra na warszawskim Torwarze! Artysta w ramach przygotowań do występów przygotował prawdziwą gratkę dla swoich fanów – na oficjalnym profilu Satrianiego w serwisie Facebook można zagłosować na swoje ulubione utwory Joe i zasugerować gitarzyście, które z nich powinny znaleźć się w koncertowym zestawie! Głosowanie odbywa się pod linkiem: https://www.facebook.com/questions/10153648654414059/?qa_ref=pp
Satriani to prawdziwy wirtuoz gitary, uważany za jednego z najważniejszych muzyków grających na tym instrumencie w historii muzyki rockowej. Prawdziwą legendą stał się w momencie wydania swojego przełomowego krążka “Surfing With The Alien” w 1987 roku. Jest nauczycielem tak ważnych gitarzystów jak Kirk Hammet czy Steve Vai, przez wielu uważanym za prawdziwego i jedynego następcę Jimiego Hendrixa. W latach 80-ych współpracował między innymi z Mickiem Jaggerem czy Deep Purple. 

Satriani był także pomysłodawcą słynnego cyklu koncertowego G3, w ramach którego wspólnie z nim koncertowali najważniejsi współcześni gitarzyści, m.in. Steve Vai, John Petrucci, Yngwie Malmsteen, Eric Johnson. Jest także członkiem supergrupy Chickenfoot, w której skład oprócz niego wchodzą Sammy Hagar, Michael Anthony (Van Halen) i Chad Smith (RHCP).

W trakcie swojej kariery Joe Satriani 15 razy był nominowany do nagrody Grammy w kategorii Best Rock Instrumental Performance, a jego płyty pokrywały się złotem i platyną na całym świecie. Na 24 lipca planowana jest premiera najnowszego wydawnictwa Satrianiego, piętnastej płyty w jego dorobku, „Shockwave Supernova”.

Bilety na październikowy koncert są dostępne na www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, www.biletomat.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn; fan tickety: www.eventim.pl; bilety VIP dostępne są wyłącznie na stronie internetowej Artysty – pakiet VIP nie upoważnia do wejścia na koncert!