Skip content

OMD na jedynym koncercie w warszawskiej Progresji 11.02.2018!

OMD na jedynym koncercie w warszawskiej Progresji 11.02.2018!

OMD z nową płytą ‘The Punishment of Luxury’ w warszawskiej Progresji 11.02.2018

Pionierzy synth-popu OMD z materiałem z nowej, 13. płyty „The Punishment of Luxury” i

największymi przebojami wystąpią 11 lutego 2018 r. w Progresji! 

 

Po zakończonej sukcesem w 2017 r. brytyjskiej i europejskiej trasie OMD rusza kolejny raz w drogę w 2018 roku. Nowa trasa odnosi się do korzeni, czyli pierwszej trasy z 1978 roku. I choć starego Winstona zastąpili nowym sprzętem to pozostała energia starych przebojów, które też usłyszymy na scenie m. in. Enola Gay, Maid of Orleans, Souvenir i wiele innych.

Najnowszy album duetu “The Punishment of Luxury” jest tęskną nostalgią i romantycznym wspomnieniem poprzednich wydawnictw. Śmiały zbiór utworów będących istnymi perełkami synth-popowymi z pewnością zapisze się w historii zespołu jako jedna z najlepszych płyt.. Wszystkie piosenki zostały w pełni stworzone przez OMD. Teksty, muzyka i mix są w całości dziełem duetu Andy McCluskey i Paul Humphreys. “Na tym albumie udało się stworzyć naprawdę piękne rzeczy z dźwięków i powtarzających się wzorców – wyjaśnia Andy. – Problem z nami polega na tym, że jakoś nie możemy się powstrzymać przed tworzeniem chwytliwych melodii!” Album wziął swoją nazwę od obrazu włoskiego malarza Giovaniego Segantiniego z 1891 r. i zawiera całą gamę odcieni muzycznych od kraftwerkowych “Isotype” i “Robot Man” przez nostalgiczne ballady “One More Time” i “The View From Here”, po utwory będące bardziej w starym stylu OMD, takie jak ‘Kiss Kiss Kiss Bang Bang Bang’. The Quietus opisał płytę jako „nie tylko jeden z najlepszych albumów synth-popowych, ale wręcz jako jeden z najlepszych albumów w historii”. OMD jest wciąż niesłabnącą inspiracją dla takich zespołów jak The xx, the Killers czy LCD Soundsystem. Już w najbliższy piątek o 22:00 telewizja Polsat wyemituje sierpniowy koncert ‘Rockowy Sabat’ z Kielc z zespołem OMD jako gwiazdą główną!

Bilety w cenie 149 z dostępne będą od piątku 29.9. na stronach www.progresja.com, www.fource.pl, www.eventim.pl i we wszystkich Empikach.

Zobacz klipy z płyty “The Punishment Of Luxury”

OMD – “THE PUNISHMENT OF LUXURY”

OMD – “ISOTYPE”

Progresja, ul. Fort Wola 22, 01-258 Warszawa