Skip content

Premiera teledysku do hitu ‘Drag Me Down’ – One Direction! Zdjęcia nakręcono w siedzibie NASA Johnson Space Center!

Premiera teledysku do hitu ‘Drag Me Down’ – One Direction! Zdjęcia nakręcono w siedzibie NASA Johnson Space Center!

 

Premiera teledysku do hitu ‘Drag Me Down’ – One Direction!

Zdjęcia  nakręcono w siedzibie NASA Johnson Space Center!  

 

Od kilku lat bezapelacyjnie najpopularniejszy zespół młodzieżowy – One Direction – udostępnił teledysk do najnowszego mega hitu – „Drag Me Down”, który nakręcono w NASA Johnson Space Center w Houston. (ZOBACZ TUTAJ!) W nagraniu, wyreżyserowanym przez Bena i Gabe’a Turnera z Fulwell 73, wykorzystano samolot NASA T-38, który jest wykorzystywany do trenowania astronautów do lotów kosmicznych oraz  NASA WB-57 High Altitude Research Aircraft – specjalistycznego statku używanego do badań przeprowadzanych w górnych warstwach atmosfery.

 

W klipie pokazano jak każdy z chłopaków przygotowuje się do lotu w kosmos trenując w ośrodku szkoleniowym – Space Vehicle Mockup Facility. Liam ćwiczy w replice Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, światowej klasy laboratorium znajdującego się 250 mil nad Ziemią, podczas gdy Louis jeździ Space Exploration Vehicle, prototypem pojazdu zaprojektowanego do jeżdżenia po powierzchni Marsa.

 

Niall wystąpił w symulatorze stanu nieważkości – urządzeniu, które imituje częściową grawitację, której można doświadczyć na Księżycu, asteroidzie czy Marsie. Harry natomiast spotyka Robonautę, humanoidalnego robota, którego model znajduje się obecnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Ponadto nagrania odbywały się także w pełnowymiarowej kopii statku kosmicznego Orion, pojazdu przygotowywanego przez NASA do załogowych misji kosmicznych, a chłopaki nosili specjalne skafandry, które astronauci noszą podczas startu i lądowania.

 

Kiedy 31 lipca One Direction niespodziewanie opublikowali nowy singiel – „Drag Me Down”, błyskawicznie stał się on najpopularniejszym hitem zespołu, sprzedając się w ilości ponad 0,5 mln egzemplarzy w pierwszym tygodniu! Utwór znalazł się na #1 iTunes w 90 krajach i pobił rekordy odsłuchań w serwisie Spotify (łącznie do dziś ponad 40 milionów odtworzeń).

Premiera piątego albumu zespołu zaplanowana jest na listopad tego roku!

***

www.facebook.com/onedirectionmusic

www.twitter.com/onedirection