Skip content

Serial z muzyką Davida Bowie – “THE LAST PANTHERS: ZŁODZIEJE DIAMENTOW” nareszcie w Polsce!

Serial z muzyką Davida Bowie – “THE LAST PANTHERS: ZŁODZIEJE DIAMENTOW” nareszcie w Polsce!

SERIAL KRYMINALNY „THE LAST PANTHERS: ZŁODZIEJE DIAMENTÓW” Z MUZYKĄ DAVIDA BOWIEGO. W MAJU, TYLKO W ALE KINO+

 

Mrok, tajemnica i skradzione brylanty warte 15 milionów euro. Ale kino+ , autorski kanał filmowy platformy nc+, zaprasza na serial kryminalny „The Last Panthers: Złodzieje diamentów”. Przewodni motyw muzyczny do serialu napisał David Bowie. W obsadzie: Samantha Morton („Raport mniejszości”, „Control”), John Hurt („Obcy – 8 pasażer Nostromo”, „Człowiek słoń”) i Tahar Rahim („Prorok”). Premiery 6 odcinków w środy od 4 maja, o 20:10. „The Last Panthers: Złodzieje diamentów” po raz pierwszy w telewizji, tylko w Ale kino+.

 

„The Last Panthers: Złodzieje diamentów” to historia zainspirowana działalnością niezwykle zuchwałego i brutalnego gangu, zwanego Różowymi Panterami. Przewodni motyw muzyczny serialu – „Blackstar” – napisał zmarły 10 stycznia 2016 roku David Bowie. Utwór można usłyszeć w czołówce serialu oraz na wydanej dwa dni przed śmiercią artysty jego płycie. – Piosenka, którą nam przedstawił, ucieleśnia każdy aspekt naszych postaci i całego serialu – mówił reżyser Johan RenckJest mroczna, złowroga, piękna i sentymentalna w najlepszym tego słowa znaczeniu.

 

„The Last Panthers: Złodzieje diamentów” zaczyna się od kradzieży brylantów przez Różowe Pantery. Do odzyskania drogocennych kamieni zostaje zatrudniona niezależna specjalistka (w tej roli dwukrotnie nominowana do Oscara® Samantha Morton). Zleceniodawcą jest jej były szef Tom Kendle (dwukrotnie nominowany do Oscara John Hurt). Śladem złodziei podąża również francuski policjant Khalil Rachedi (Tahar Rahim, laureat Cezara za „Proroka”). Pościg odkrywa przed nim mroczną stronę Europy, w której karty rozdają brutalni kryminaliści.

 

Twórcą „The Last Panthers: Złodzieje diamentów” jest Jack Thorne, a reżyserem Johan Renck. Kręcił odcinki takich seriali, jak „Bloodline”, „Breaking Bad” czy „The Walking Dead”. Jest również autorem teledysków m.in. dla New Order, Madonny, Beyonce i Lany Del Rey.

 

Gang Różowych Panter istnieje naprawdę. Jego członkami są głównie Serbowie. Tylko w 2012 roku Różowe Pantery dokonały 23 rabunków w 11 krajach. O gangu wiadomo sporo, ale wciąż za mało, by go skutecznie powstrzymać. Działa w nim około dwustu osób – nie wiedzą, kim jest ich szef ani, jak wysoko w hierarchii są notowani ich koledzy. Na usługach przestępczej siatki pracują również kobiety, które najczęściej zajmują się wywiadem i przygotowaniem perfekcyjnie zaplanowanych akcji.

 

Zwiastun można obejrzeć pod linkiem: http://www.alekinoplus.pl/zwiastun/the-last-panthers-zlodzieje-diamentow_wideo/zmediastore/alekino/2016/MF_THE_LAST_PANTHERS_www_READY