Skip content

Trylogia ‘Florian” kompletna! Paul Kalkbrenner prezentuje utwór ‘Feed Your Head’ z nadchodzącej płyty ‘7’

Trylogia ‘Florian” kompletna! Paul Kalkbrenner prezentuje utwór ‘Feed Your Head’ z nadchodzącej płyty ‘7’

Paul Kalkbrenner ujawnia singiel  ‘Feed Your Head’, w którym wykorzystał sampel z utworu “White Rabbit”  amerykańskiej grupy acid rockowej – Jefferson Airplane.

Utwór jest kwintesencją brzmienia charakterystycznego dla Kalkbrennera; soczyste, melodyjne, mocne techno, wzbogacone o niesamowity, kultowy wokal Grace Slik z Jefferson Airplane.

 

Utworowi towarzyszy premiera wideo, który spina filmową trylogię ‘FLORIAN’ wyprodukowaną przez agencję Droga5.

 

Jest  to historia młodego chłopaka, który spontanicznie dzieli się uwielbianą przez siebie muzyką z przypadkowo spotykanymi ludźmi, pomimo tego, że w efekcie spotyka go ostracyzm i odrzucenie. Jest to alegoria odzwierciedlająca specyficzną pozycję i rolę outsidera, którą pełni muzyka elektroniczna w Stanach Zjednoczonych.  Mimo, iż jej początki wywodzą się z Chicago i Detroit, styl ten do  dzisiejszego dnia nie przebił się w Ameryce do tzw. Mainstreamu i paradoksalnie postrzegany jest jako ‘obcy’.   Finałowa  część daje widzowi nadzieję. Florian daje triumfalny występ na pokazie talentów, podczas którego jego prześladowcy z poprzednich części przyłączają się do tańca ostatecznie doceniając muzykę techno. Jednak nie wszystko jest takie, jak się wydaje.

 

‘Feed Your Head’ to trzeci, po ‘Cloud Rider ’  oraz  ‘Mother Trucker’ utwór, który zapowiada nową płytę studyjną Kalkbrennera – ‘7’. Jej premiera na CD i winylu zaplanowana jest na 7 sierpnia br. Już teraz można zamówić ją m.in. TUTAJ.

 

Artysta zaprezentował fanom nowy materiał podczas tegorocznych występów  w Paryżu, Londynie i Berlinie w ramach trasy 7-Tour 2015. Fragmenty tych koncertów można zobaczyć TUTAJ.

 

Tracklista ‘7’:

 1. Battery Park
 2. Cylence 412
 3. Cloud Rider
 4. Shuffleface
 5. Tone & Timber
 6. Channel Isle
 7. Feed Your Head
 8. Papercut Pilot
 9. Mothertrucker
 10. A Million Days
 11. Align The Engine
 12. Bright Roller

 

# # #

Oficjalna strona: http://paulkalkbrenner.net/home/

Facebook: https://www.facebook.com/paulkalkbrenner

Soundcloud: https://soundcloud.com/paulkalkbrenner

Twitter: https://twitter.com/paulkalkbrenner