Skip content

Trzynasta w Samo Południe ujawnia szczegóły debiutanckiego albumu “Hell Yeah”!

Trzynasta w Samo Południe ujawnia szczegóły debiutanckiego albumu “Hell Yeah”!

21 października ukaże się debiutancki krążek rockowej grupy Trzynasta w Samo Południe. Tytuł płyty brzmi tak samo jak tytuł singla ją promującego czyli „HELL YEAH” i znajduje się na niej oczywiście 13 utworów. Śpiewanych głównie po angielsku, ale nie zabrakło też utworówpo polsku, jak choćby ballada „Po prostu idź” czy „Trzynasta”.

Album przynosi solidną dawkę rocka – współczesnego, ale z szacunkiem dla korzeni gatunku. Podstawą jest tu energia, podkreślona naturalnym brzmieniem uzyskanym podczas równoczesnego nagrywania wszystkich instrumentów. Zespół wyróżnia obecność w składzie harmonijki, nie ma ona jednak wiele wspólnego z tradycyjnym, bluesowym zastosowaniem.

Trzynasta w Samo Południe stawia na swobodę i radość grania. W tekstach dominuje pozytywne nastawienie, dystans do samych siebie i świata.

Szeroka publiczność mogła ich poznać w programie „X Factor”, gdzie zaprosił muzyków do swojego domu jurorskiego Kuba Wojewódzki. Zachowując własny styl brawurowo zmierzyli się z piosenkami z najróżniejszych półek stylistycznych. Teraz słychać, że równie przebojowy jest ich autorski materiał, co potwierdziły występy na szeregu letnich festiwali, z Przystankiem Woodstock na czele.Album jeszcze przed premierą można zamówić pod TYM ADRESEM.

Jesień 2014 roku stoi pod znakiem rockowego debiutu, jakiego dawno nie było. Energetycznego, szczerego, pełnego radości i luzu… Jesienią wybije Trzynasta w Samo Południe.

Tracklista:

1.            Hell Yeah

2.            Rock’n’Roll

3.            Behind the Fire

4.            Jack the Ripper

5.            Queen of Hearts

6.            Po prostu idź

7.            My Way

8.            Lost Highway

9.            Biegnę

10.          Naked

11.          Rock’n’Rollercoaster

12.          Wolf

13.          Trzynasta